استاندار کرمان: ظرفیت تزریق روزانه ۷۰ هزار دز واکسن در استان کرمان وجود دارد

استاندار کرمان گفت: ظرفیت تزریق روزانه حدود ۷۰ هزار دز واکسن کرونا در استان وجود داشته و تزریق واکسن هیچ محدودیت سنی ندارد.

به گزارش کرمان نو به نقل از تسنیم، علی زینی‌وند صبح امروز در آیین افتتاح مرکز واکسیناسیون خودرویی شهدای امنیت و سلامت کرونای کرمان با تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: نیروهای نظامی و انتظامی در مقابله با کرونا در استان کرمان همکاری بسیار خوبی داشتند و نیروی انتظامی در اعمال محدودیت‌های کرونا به‌خوبی عمل کرد که جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه از پیک پنجم بیماری کرونا در استان و کشور عبور کردیم گفت: در حال حاضر هیچ محدودیتی برای واکسیناسیون کرونا در استان کرمان وجود ندارد.

استاندار کرمان از مردم درخواست کرد تا به‌سرعت واکسن خود را تزریق کنند افزود: مدارس و دانشگاه‌ها در حال بازگشایی است و باید بسترسازی این کار در استان فراهم شود.

وی با عنوان اینکه ظرفیت تزریق روزانه حدود ۷۰ هزار دز واکسن در استان وجود دارد و هیچ محدودیتی نداریم بیان کرد: تزریق واکسن نیز هیچ محدودیت سنی ندارد و فقط امیدواریم مردم همکاری کنند.
در این آیین حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز با تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: نیروهای مسلح از ابتدای بحث کرونا در کنار کادر درمان بودند و ما را همراهی کردند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر از پیک سنگین کرونا عبور کردیم و روند نزولی بیماری در استان حاکم است گفت: تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های استان به کمتر از نصف در دوران پیک بیماری رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه واکسیناسیون در استان با روند خوبی در حال انجام است بیان کرد: در حال حاضر ظرفیت واکسیناسیون به دو برابر رسیده و خوشبختانه برای تزریق واکسن صف تشکیل نمی‌شود.

وی با بیان اینکه روزانه بیش از ۱.۵ درصد جمعیت استان واکسینه می‌شوند افزود: سن واکسیناسیون در استان پایین آمده و مراکز واکسیناسیون خودرویی در استان در حال راه‌اندازی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: در این مراکز حدود ۲۰ دقیقه زمان می‌برد تا مردم از مرکز خارج شوند و باید بعد از واکسن یک زمان کوتاهی در مرکز تحت نظر باشند.

وی با عنوان اینکه تاکنون بیش از ۵۵ درصد جمعیت استان کرمان واکسینه شدند گفت: در روز امکان تزریق ۶۰ هزار دز واکسن وجود دارد و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=77210
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.