فرمانده انتظامی استان خبرداد


انهدام باند اخاذی از بانوان در جنوب کرمان

فرمانده انتظامی استان کرمان از دستگیری و انهدام یک باند کلاهبرداری سایبری که در جنوب استان اقدام به تهدید، اخاذی و مزاحمت از بانوان می‌کردند، خبر داد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از روابط عمومی انتظامی استان، سردار ” ناصر فرشید ” فرمانده انتظامی استان کرمان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: ضمن مراجعه خانم جوانی با دردست‌داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا مبنی بر اینکه شخصی یا اشخاصی با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی وی در شبکه‌های اجتماعی قصد تهدید و اخاذی از وی را دارند، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.

او افزود: باتوجه‌به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت‌گرفته توسط تیم کارشناسان پلیس فتا مشخص گردید که متهم قصد ربودن خواهر شاکی را نیز داشته که پرونده در چتر اطلاعاتی آن پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی بیان کرد: کارشناسان پلیس فتا با بررسی‌های فنی و سایبری موفق شدند ردپای مجرم در فضای مجازی را در یکی از شهرستان‌های جنوبی استان شناسایی کنند که باتوجه‌به اهمیت موضوع، تیمی متخصص از پلیس فتا به محل موردنظر اعزام و متهمین را که 3 مرد باهویت معلوم بودند را با هماهنگی مرجع قضایی دستگیر کردند.

سردار فرشید اظهار داشت: پس از دستگیری این باند کلاهبردار و ضبط ادله جرم از این متهمین تعدادی سلاح سرد نیز از آنها کشف و در ادامه بررسی‌های فنی مشخص گردید چندین خانم دیگر هم از طریق فضای مجازی مورد تهدید و اخاذی این باند قرار گرفته‌اند که هنوز هویت آنها مشخص نیست و پرونده در حال بررسی بیشتر است.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه پس از بررسی سوابق متهمین مشخص گردید که متهمین در فضای حقیقی نیز پرونده قضایی داشته و عناوینی چون سرقت و تیراندازی را نیز در کارنامه خود دارند از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک موضوع را سریعاً از طریق مرکز فوریت‌های سایبری به شماره 096380 یا سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارند تا شاهد اتفاقات تلخ برای خانواده‌ها نباشیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=108437
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.