هشدار جایگاه‌داران: تعطیلی 70 درصد سکوهای عرضه سوخت دور از ذهن نیست

رییس انجمن جایگاه‌داران کل کشور گفت: تصمیم به تعطیلی ۷۰ درصد سکوهای عرضه سوخت در قالب “طرح نجات” را داریم اما تمام تلاش خود را برای اینکه خدمات توزیع سوخت قطع نشود، به کار می‌گیریم.

شیوع کرونا در کشور همچنان ادامه دارد و طبق آخرین آمار 35هزارو 408 نفر در به این ویروس مبتلا شده اند.

یکی از مشاغلی که این روزها در معرض ابتلا و پخش کرونا قرار دارد جایگاه های سوخت هستند.

از روز های ابتدایی شیوع کرونا تصمیم هایی در مورد جایگاه های سوخت مانند سوخت گیری صرفا توسط جایگاه داران و عدم دریافت پول نقد گرفته شد.

هرچند این قوانین به طور کامل اجرایی نشد.

در روز های اخیر اما شایعات زیادی در برخی شهرها هم در مورد تعطیلی جایگاه ها شده بود، که باعث شلوغی آنها شد.

اما روی دیگر ماجرا حرف جایگاه‌داران مبنی بر کاهش مراجعه مردم و زمین ماندن هزینه های جایگاه های سوخت است.

بیشترین آسیب کرونا به پمپ بنزین‌ها

به گزارش ایلنا رییس هیات مدیره انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فرآورده‌های نفتی سراسر کشور می‌گوید: معتقدیم جایگاه‌ها بیشترین آسیب را از کرونا متحمل شدند و باز بودن این اماکن دلیل بر عدم زیان‌دهی آنها نیست.

اسدالله قلی‌زاده گفت: درصورتی‌که رایزنی‌ها با دولت در اوایل هفته نتیجه بخش نباشد چاره‌ای جز تعطیلی نداریم و این اقدام صرفا در مرحله اول خواهد بود که با ادامه روند موجود مرحله دوم را اجرا می‌کنیم.

وی ادامه داد: تمام تلاش خود را برای اینکه خدمات توزیع سوخت قطع نشود، به کار می‌گیریم و با توجه به کاهش تا 70درصدی مراجعه به جایگاه‌ها مشکلی پیش نخواهد آمد.

قلی‌زاده افزود : ما شرمنده کارکنان‌مان هستیم و چاره‌ای جز معرفی ایشان برای دریافت بیمه بیکاری نداریم؛طرح نجات احتمالا در مرحله اول تا پانزدهم اردیبهشت ادامه می‌یابد.

رییس انجمن جایگاه‌داران کل کشور با اشاره به مشکلات حال حاضر جایگاه‌های عرضه سوخت اظهار داشت: از ابتدای اسفندماه با کاهش شدید فروش در جایگاه‌ها روبرو هستیم.

قلی‌زاده ادامه داد: فروش بنزین سوپر عملا صفر شده و فروش گازوییل تا 70 درصد کاهش یافته است.

با اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی وضعیت برای جایگاه‌ها بدتر شده و توان اداره جایگاه‌ها را از دست داده‌ایم ؛ این درحالیست که دولت، بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی در تصمیم‌گیری‌ها به هیچ‌وجه به وضعیت بد صنف جایگاه‌داران توجهی نکرده‌اند.

کرونا هزینه‌ها را 30 درصد افزایش داد

وی افزود: هم اکنون هزینه‌های جایگاه‌ها نیز به جهت رعایت موارد بهداشتی تا 30 درصد افزایش یافته است و هیچ کمکی برای تهیه اقلام به جایگاه‌ها نشده است و فقط در رسانه‌ها جایگاه‌ها را جزو اماکن پرتردد معرفی کرده‌اند.

از مبتلایان به کرونا بی‌خبریم

رییس هیات مدیره انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فراورده‌های نفتی سراسر کشور گفت: در حال تهیه آمار هستیم که ببینیم چند نفر از جایگاه‌داران و کارکنان‌مان را از دست دادیم و چند نفر مبتلا به کرونا شده‌اند.

قلی‌زاده ادامه داد: بسیار صبوری کرده‌ایم ولی انتظارات معقول صنفی ما در این شرایط برآورده نشده و اعتراض فراوان جایگاه‌داران سراسر کشور را در پی داشته است.

وی افزود: جلساتی با استان‌ها مبنی بر تعطیلی نصف سکوهای جایگاه‌ها داشته‌ایم و بدنبال معرفی کارگران جهت دریافت بیمه بیکاری هستیم، این روش تنها راهی است که برای ما مانده است.

مشمول بسته حمایتی شویم

وی تاکید کرد: اوایل هفته پیش‌رو تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا مسئولان برای جایگاه‌ها بسته حمایتی قرار دهند و قبل از پایان سال درخواست‌هایمان را به دولت ارائه کردیم و معتقدیم منابع مالی برای بسته حمایتی با توجه به قانون بودجه وجود دارد و از بانک مرکزی و امور مالیاتی می‌خواهیم جایگاه‌ها را هم مشمول طرح‌های خود کنند.

کاهش فروش 70 درصدی به خاطر ویروس

رییس انجمن جایگاهداران کل کشور ادامه داد: از زمان افزایش قیمت سوخت تا 40 درصد کاهش فروش داشتیم و با شیوع کرونا این وضعیت بدتر شده و تا 70درصد کاهش فروش داریم و این در حالی است که اقلام جایگاهی 400 درصد گران‌تر شده‌اند.

وی ادامه داد: ولی توجهی به خواسته‌های این صنف نشده است، اینکه هر تغییر و تحولی ابتدا به صنف جایگاهداران ضربه می‌زند و این صنف باید بی چون و چرا اوامر را اطاعت کنند و مسئولان هم به مشکلات آنها بی‌توجه باشند، منصفانه نیست.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=45919
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.