حجت‌الاسلام علیدادی سلیمانی در نماز جمعه ۱۱ بهمن:


با آدم غاصب نمی‌شود مذاکره کرد

امام جمعه کرمان در نماز جمعه ۱۱ بهمن با بیان اینکه شاهد خیانت قرن درجهان هستیم که توسط رئیس‌ جمهور احمق آمریکا و سران بعضی کشورهای به ظاهر اسلامی انجام شد اظهار داشت: جریان مقاومت با خون سیدالشهدای مقاومت سپهبد شهید سلیمانی به جوش آمده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: امام علی(ع) فرمود “هر کس که بر دل او تقوا حکومت کند، قلب، روح و روان خود را در اختیار خدا قرار دهد و هر کس که به‌دنبال جلب رضایت خداوند باشد، کارهای نیکش در چشم مردم برملا شده و در کار و هدفش پیروز می‌شود.”

وی با اشاره به اینکه اخراج آمریکائی‌ها از منطقه و نابودی رژیم غاصب اسرائیل هدف جبهه مقاومت است گفت: در سالروز ورود امام(ره) به میهن اسلامی قرار داریم و امام(ره) انقلاب شکوهمند اسلامی را با خلوص نیت به پیروزی رساند.

علیدادی‌سلیمانی با تبیین ویژگی‌های شخصیتی امام(ره) افزود: امام راحل با توجه به وحدت جبهه مخالفان اسلام در دنیا با پشتیبانی مردم و ایمان به خدا انقلاب را به پیروزی رساند.

وی با بیان اینکه امام(ره) برای تکلیف حرکت می‌کرد و در مسیر تکلیف الهی از چیزی نمی‌ترسید گفت: امام(ره) بارها فرمود “هیچ ترسی من را تهدید نکرد” و در تمام صحنه‌ها فقط به تکلیف نگاه می‌کرد و روشنگری عالمانه و شجاعانه با توجه به رعایت حدود الهی داشت.

امام جمعه کرمان با یادآوری اینکه امام(ره) جامعه‌ای که در خواب بود را با روشنگری خود این جامعه بیدار کرد و روشنگری امام(ره) آنقدر خوب و زیاد بود که توانست با دست خالی انقلاب را به پیروزی برساند افزود: امام(ره) نفوذناپذیر بود و در تاریخ، نفوذ یک مصیبت بزرگ بود که انقلابی‌ها را از صحنه خارج کرد.

وی با بیان اینکه امام(ره) راه نفوذ را بسته بود و کسانی که امروز در صحنه هستند و مسئولیتی دارند باید مراقب نفوذی‌ها باشند گفت: متاسفانه بعضی‌ها حرف‌هایی در جوامع بین‌المللی می‌زنند تا جامعه را به سمت دوقطبی شدن ببرند.

علیدادی‌سلیمانی با تاکید بر اینکه باید در برابر دشمن با اقتدار بایستید و بدانید که با آدم قلدر و غاصب نمی‌شود مذاکره کرد افزود: با فرد زورگو باید با قاطعیت حرف زده و به او تو دهنی بزنیم.

وی بیان کرد: وحدتی که بعد از شهادت سپهبد شهید سلیمانی در جامعه ایجاد شده است را نباید دچار مشکل کرده و عده‌ای با حرف‌هایشان دل مردم را خون نکنند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه در آستانه انتخابات هستیم و کاندیداها با خود خلوت کنند و اگر می‌بینند فردی اصلح‌تر از آنها وجود دارد چه لزومی دارد وارد صحنه انتخابات شوند گفت: کاندیدایی که به صحنه می‌آید باید حقوق همه افراد را رعایت کند، تخریب را کنار بگذارد، اجازه دهند مردم خودشان انتخاب کنند و فقط از توان و ظرفیت خودش بگوید.

وی با بیان اینکه نظارت در انتخابات بسیار اهمیت دارد و ناظران و مجریان انتخابات باید بی‌طرفانه فعالیت کنند، حق تبلیغ ندارند و نمی‌توانند به مردم توصیه انتخاباتی داشته باشند چرا که در جایگاه نظارتی و اجرایی انتخابات هستند گفت: همه باید تلاش کنیم تا حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای را داشته باشیم.

علیدادی‌سلیمانی با توصیه به اینکه هواداران کاندیداها مراقبت کنند که دنیا و آخرت خود را برای فرد دیگری به خطر نیاندازند، طرف حق را بگیرند و از فردی حمایت کنند که قدرت‌طلبی نداشته باشد گفت: مجلس در تراز انقلاب اسلامی را باید در انتخابات آینده رقم بزنیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=41471
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.