مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان:


برآورد و بهسازی خسارات سیل در استان کرمان در حال انجام است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: با فروکش کردن سیلاب‌ها برآورد، بهسازی و ترمیم خسارات سیل در استان کرمان در حال انجام است.

به گزارش کرمان نو به نقل از تسنیم، مجید سعیدی با اشاره به ورود سامانه بارشی مونسون از هفته گذشته در استان کرمان، اظهار داشت: در فعالیت این سامانه در استان ۲۰ شهرستان کرمان درگیر سیل شدند.

وی با بیان اینکه با کاهش بارندگی‌ها و فروکش کردن سیلاب‌ها، کم کم از وضعیت اضطرار خارج شده و به شرایط پایداری در استان کرمان می‌رسیم، گفت: در اکثر نقاط استان با توجه به کاهش بارندگی‌ها کار بهسازی، ترمیم و ارزیابی خسارات با سرعت بیشتری در حال انجام است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان به اقدامات انجام شد توسط همه عوامل دست‌اندرکار اعم از دستگاه‌های اجرایی، فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، نیروهای جهادی، نیروهای جمعیت هلال احمر و خود مردم اشاره کرد و افزود: همچنان امدادرسانی به مردم آسیب‌دیده ادامه دارد.

وی با بیان اینکه با فروکش کردن سیلاب در مناطق مختلف استان، به تدریج به شرایط پایداری در استان نزدیک می‌شویم، ادامه داد: ارزیابی و برآورد خسارت‌ها آغاز شده است.
سعیدی بیان کرد: خسارت‌های سیل در بخش‌های مختلف از جمله باغات و مزارع کشاورزی، شبکه و دکل‌های مخابراتی، ساختمان‌ها و منازل مسکونی، خودروها، ساختمان‌های دولتی و تاسیسات و ابنیه فنی در حال بررسی است.

وی افزود: امیدواریم که بتوانیم در کمترین زمان ممکن میزان خسارات را برآورد و به سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کنیم تا در دستور کار هیئت وزیران قرار گیرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان ادامه داد: بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل در دستور کار بعدی بوده و آخرین مرحله بازسازی و بازتوانی است که به صورت گسترده و با تزریق اعتبارات لازم انجام می‌شود.

امدادرسانی هلال احمر به حدود ۷۰۰۰ حادثه دیده سیل استان کرمان

رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز از امدادرسانی به قریب ۷ هزار نفر آسیب دیده و متاثر از سیل تا هشتمین روز از عملیات امداد و نجات در نقاط مختلف استان کرمان خبر داد و اظهار داشت: ۴۴۶ باب منزل مسکونی توسط نیروهای هلال احمر تخلیه آب انجام شده است.

وی با اشاره به اسکان اضطراری ۵۸۵ نفر حادثه دیده توسط جمعیت هلال احمر افزود: ۱۵۸ روستا و شهر درگیر پدیده مونسون توسط نیروهای هلال احمر ارزیابی و امدادرسانی شده است.

فلاح با اشاره به توزیع اقلام امدادی و زیستی بیان کرد: هزار و ۳۷۵ بسته غذایی (۷۲ساعته)، هزار و ۵۲۶ کیلوگرم نایلون، هزار و ۷۴۸ تخته پتو، ۴۷۲ تخته موکت، هزار و ۱۵۸ بطری آب معدنی، ۹۷ دستگاه چادر امدادی و سایر اقلام مورد نیاز در بین حادثه دیدگان از سیل توزیع شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به فعالیت ۱۱۲ تیم عملیاتی در مناطق متاثر از پدیده مونسون گفت: عملیات امدادرسانی همچنان ادامه دارد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=94857
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.