برنامه‌های اوقاف استان کرمان در ایام سالگرد شهادت حاج قاسم اعلام شد

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کرمان از راه‌اندازی ۳۱ موکب اوقاف برای پذیرایی از زائران شهید سلیمانی در استان خبر داد.

به گزارش کرمان نو به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام علی جلالی صبح امروز در جمع خبرنگاران با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) و ایام فاطمیه اظهار داشت: در آستانه دومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت قرار داریم.

وی با اشاره به برنامه‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان در هفته مقاومت و سالگرد شهادت حاج قاسم اظهار داشت: یکی از برنامه‌های این ایام راه‌اندازی موکب در شهر و استان کرمان است.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کرمان از راه‌اندازی 31 موکب در سطح استان در این ایام خبر داد و گفت: از این تعداد 27 موکب در بقا متبرکه شهرستانی‌هایی است که به نوعی در مسیر تردد زائران مرقد مطهر شهید سلیمانی قرار دارند و 4 موکب در شهر کرمان است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت این موکب‌ها 24 ساعته بوده و در سه بخش اسکان، پذیرایی و برگزاری برنامه‌های فرهنگی فعالیت دارند افزود: برنامه‌های فرهنگی این موکب‌ها با مشارکت حوزه‌های علمیه است.

جلالی از طبخ و توزیع بیش از 20 هزار پرس غذا در این ایام خبر داد و گفت: این غذاها با توجه به نیاز در شهر کرمان و در بقای متبرکه استان طبخ و توزیع می‌شود.

وی با اشاره به همزمانی دومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی با ایام فاطمیه (س) بیان کرد: ایجاد نمایشگاه و برگزاری خیمه‌های معرفت در بقای متبرکه و شاخص استان انجام می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کرمان با بیان اینکه برگزاری مراسم مذهبی، سخنرانی و بصیرت افزایی و برگزاری محافل انس با قرآن در برنامه است گفت: این برنامه‌ها از پنجشنبه این هفته آغاز شده و تا چهارشنبه هفته آینده در شهر کرمان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های روز شهادت حضرت زهرا پنجشنبه هفته آینده در بقای متبرکه استان برگزار خواهد شد افزود: با حفظ پروتکل‌های بهداشتی اسکان هزار نفر در شهر کرمان و در همه شهرستان‌هایی که در مسیر تردد زائران و ورودی‌های استان کرمان هستند اسکان زائران پیش‌بینی شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=82383
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.