رئیس ستاد انتخابات استان:


بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر واجد شرایط رأی‌دادن در استان کرمان هستند

معاون استاندار کرمان گفت: بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر واجد شرایط رأی‌دادن در استان کرمان هستند که از این تعداد بیش از ۱۲۲ هزار نفر رأی اولی هستند.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از تسنیم، رحمان جلالی رئیس ستاد انتخابات استان با بیان اینکه استان کرمان آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات را دارد، اظهار داشت: قرارگاه عملیاتی انتخابات تشکیل شده و در چهار زمینه رقابت، امنیت، سلامت و مشارکت فعال و کرمان آرایش انتخاباتی کامل گرفته است.

 او با اشاره به اینکه بر اساس تأکید مقام معظم رهبری اولویت ما مشارکت مردم در انتخابات است، گفت: جلسات مختلفی از ماه‌ها قبل با اقشار مختلف مردمی برگزار شده است و دستیاران مردمی فرمانداران نیز در این زمینه فعالیت می‌کنند.

 رئیس ستاد انتخابات استان کرمان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند هر فردی که هر تریبونی دارد باید در این حوزه وارد شود و کمک کند، افزود: جلسات گفتمان و تریبون آزاد در دانشگاه‌ها و نقاط شهر برگزار شده و ظرفیت‌های مختلف برای افزایش مشارکت را پای‌کار آوردیم.

 او با اشاره به اینکه برای مشارکت بیشتر با احزاب استان جلسه گذاشتیم و موارد به بحث و تبادل نظر گذاشته شده است، ادامه داد: تمهیدات لازم برای امنیت انتخابات نیز اندیشیده شده است.

 جلالی با بیان اینکه از دو زاویه به مقوله انتخابات نگاه می‌کنیم و نگاه اول ما همین است که هر چه مشارکت مردم بیشتر باشد برای کشور امنیت دور است، گفت: خروجی انتخابات امنیت پایدار برای کشور است.

 او با اشاره به اینکه تمام ظرفیت‌های قانونی برای تولید امنیت استان پای‌کار هستند و شورای تأمین استان و شهرستان‌ها تشکیل شده است، بیان کرد: اطلس امنیتی انتخابات استان کرمان تهیه شده است و هر مشکلی که بوده شناسایی و نسبت به آن تمهیداتی اندیشیده شده است.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه امنیت انتخابات بر عهده فراجا است و مابقی دستگاه‌های نظامی و امنیتی کمک می‌کنند تا انتخابات در امنیت کامل برگزار شود، افزود: در حوزه امنیتی نیز استان کرمان آماده کامل برای برگزاری انتخابات است و به مردم اطمینان خاطر می‌دهیم که هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد.

 او با بیان اینکه تنها دولتی هستیم که هیچ حزبی نداریم و از هیچ کاندیدایی جانب‌داری نکردیم، ادامه داد: اعتقاد کامل داریم که رأی مردم حق‌الناس است و همه ارکان دولت تأکید دارند که انتخابات در سلامت کامل برگزار شود.

 جلالی با اشاره به اینکه جلسه‌ای با حضور داوطلبان نمایندگی مجلس برگزار شده و توجیه شدند تا از تخلفات انتخاباتی پیشگیری شود، گفت: کارکنان دولت و عوامل اجرایی حق دخالت در انتخابات به‌ویژه در ساعات اداری را ندارند و تاکنون هم یکی دو مورد بوده که برخورد لازم شده است.

 او با بیان اینکه استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغ داوطلبین ممنوع است، تذکر لازم به همه ادارات داده شده است و تأکید کردیم که هیچ شائبه‌ای ایجاد نشود، افزود: داوطلبان مجاز هستند که برای تبلیغات یک صفحه مجازی برای خودشان ایجاد کنند و مسئول آن را معرفی و آدرس آن را در سامانه ثبت کنند.

 رئیس ستاد انتخابات استان کرمان با اشاره به اینکه در حوزه اجرا برنامه روزشمار در ستاد انتخابات وجود دارد و از مردادماه ۲۰۹ اقدام به‌صورت روزشمار تعریف شده است، بیان کرد: در حوزه اجرا کار طاقت‌فرسایی انجام شده است.

 او با بیان اینکه سه‌شنبه آخرین روز انصراف داوطلبین است و تا ۷۲ ساعت قبل از روز برگزاری انتخابات این فرصت انصراف وجود دارد، گفت: پنجشنبه ۱۰ اسفند ممنوعیت تبلیغات انتخاباتی آغاز می‌شود و نهایتاً در روز جمعه ۱۱ اسفند انتخابات را داریم.

 جلالی با اشاره به اینکه در مجموع ۲۴۳۸ شعبه اخذ رأی در سطح استان کرمان داریم، افزود: از این تعداد ۱۴۷۷ شعبه ثابت، ۹۶۰ شعبه سیار و ۹۲ شعبه برای مناطق صعب‌العبور در نظر گرفته شده است.

 او بیان کرد: ۴۶۸ شعبه اخذ رأی ما مربوط به حوزه انتخابیه کرمان و راور است که بیشترین شعب اخذ رأی مربوط به این حوزه بوده و کمترین شعب اخذ رأی ما مربوط به حوزه انتخابیه گنبکی در شرق استان با ۲۵ شعبه اخذ رأی است.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه تمام ملزومات برگزاری انتخابات تحویل شعب داده شده و تاکنون سه مانور و رزمایش انتخاباتی در استان برگزار شده است، گفت: ۵۶ هزار نفر عوامل اجرایی انتخابات در استان کرمان بوده و در امر انتخابات دخیل هستند.

 او ابراز داشت: بر اساس قانون جدید واجدان شرایط با پنج مدرک هویتی امکان رأی‌دادن وجود دارد و مردم می‌توانند با کارت ملی، شناسنامه، گذرنامه، کارت پایان خدمت و گواهینامه در انتخابات شرکت کرده و رأی خود را به صندوق بیندازند.

 جلالی با بیان اینکه مدیران استان در آماده‌باش هستند، افزود: برای شهرستان‌های مختلف استان از میان مدیران معین انتخاباتی انتخاب شده است تا در روز انتخابات کمک فرمانداران باشند.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان، بیان کرد: از ۲ میلیون و ۳۱۹ هزار و ۵۳۵ نفر واجد شرایط رأی‌دادن که در استان کرمان داریم که ۱۲۲ هزار و ۱۱۰ نفر آنها رأی اولی هستند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=115709
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.