تاخت و تاز کرونا در کرمان در سایه عادی‌انگاری‌ها/نیمی از شهرهای استان در وضعیت قرمز

بنابر اعلام وزارت بهداشت و طبق آخرین به روزرسانی‌ها وضعیت جدید رنگ بندی شهرهای کشور (هشتم مردادماه)، همچنان بیش از نیمی از استان کرمان قرمز پوش است اما تعداد شهرهای در وضعیت نارنجی افزایش و شهرهای با رنگ زرد کاهش یافته است.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، براساس آخرین به روزرسانی‌های نقشه کرونایی منتشر شده از سوی وزارت بهداشت، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز استان کرمان همچنان ۱۳ مورد و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی از ۴ به ۶ شهر افزایش یافته است. همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از ۶ به ۴ کاهش پیدا کرده است و متاسفانه دیگر هیچ شهری در استان کرمان در وضعیت آبی کرونایی قرار ندارد.

براساس این گزارش در هفته گذشته شهرستان های جیرفت، منوجان، کوهبنان، زرند، عنبرآباد، کرمان، قلعه گنج، بردسیر، بافت، سیرجان، شهربابک و بم در وضعیت قرمز کرونایی قرار داشتند اما براساس نقشه جدید کرونایی کشور (هشتم مردادماه) شهرستان های عنبرآباد، قلعه گنج و بم و رابر رنگ خود را با شهرستان های ارزوئیه، راور و رودبار جنوب (در هفته قبل این شهرستان ها در وضعیت نارنجی بودند) عوض کردند ضمن آنکه نرماشیر زردی رنگ خود را قرمز کرده است.

شهرستان کهنوج همچنان بر نارنجی بودن خود پافشاری دارد اما رفسنجان رنگ زرد خود را به نارنجی داده است ضمن آنکه شهرستان های فاریاب، فهرج، ریگان و انار همچنان به زرد بودن خود راضی هستند.

متاسفانه در هفته گذشته ۲۷ نفر از هم استانی هایمان جان خود را در اثر ابتلا به کووید ۱۹ از دست دادند و آمار فوتی های استان از ابتدای شیوع تا کنون را به ۵ هزار و ۷۰۴ نفر رساندند ضمن آنکه در هفت روز گذشته ۷۵۸ نفر در بیمارستان های استان کرمان به دلیل ابتلا به کرونا بستری شدند.

به گزارش ایسنا، طبق آخرین به روزرسانی‌ها، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز از ۵۷ به ۱۲۰ افزایش یافت. همچنین تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی از ۸۶ به ۱۱۲ شهر افزایش یافت.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=94671
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.