تزریق بیش از ۱۵۰۰ دوز واکسن کرونا از امروز در رفسنجان آغاز می‌شود

رئیس علوم پزشکی رفسنجان گفت: در آخرین پارت واکسن کرونایی که دریافت کردیم هزار و ۵۲۷ دوز واکسن بدست ما رسید که تزریق آن امروز آغاز می‌شود.

به گزارش کرمان نو به نقل از تسنیم، علی اسماعیلی ندیمی با اشاره به آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان رفسنجان اظهار داشت: از حدود ۲۰ اسفندماه سال گذشته پیک چهارم کرونا در این شهرستان با افزایش موارد ابتلا، سرپایی و بستری آغاز شد و در هفته گذشته حداکثر موارد قطعی ما به ۷۰ مورد رسید.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در این شهرستان در وضعیت ثابتی قرار داریم و متوسط بیماران ما حدود ۶۰ بیمار قطعی است که در برخی روزها کمتر هم می‌شود ادامه داد: در بیماران سرپایی نیز روند کاهشی خیلی ملایمی را شاهد هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان بیان کرد: در حال حاضر در بخش‌های ویژه ما در بخش آی سی یو بیمارستان شهدای مس ۷ بیمار و ۹ بیمار هم در بخش آی سی یو غیر تهاجمی ما بستری بوده و بقیه بیماران در بخش عادی هستند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه نسبت به پیک‌های قبل در حال حاضر تعداد موارد بستری ما کمتر است گفت: تا کنون تعداد مرگ و میرهای کرونایی ما نیز کمتر از پیک‌های قبل بوده است.

اسماعیلی ندیمی با اشاره به اینکه چهارم اردیبهشت‌ماه آخرین پارت واکسن کرونا را دریافت کردیم که هزار و ۵۲۷ دوز است ادامه داد: کل واکسنی که تا ۴ اردیبهشت‌ماه به دست ما رسیده ۵ هزار و ۹۱۹ دوز واکسن است.

وی با بیان اینکه تا عصر روز گذشته حدود ۴ هزار و ۵۰۰ دوز از این واکسن در فاز اول به کادر درمان و بیماران خاص تزریق شده است افزود: از امروز تزریق آخرین سری واکسن دریافتی در این شهرستان آغاز می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با اشاره به اینکه تا عصر امروز واکسیناسیون کادر درمان شهرستان‌های رفسنجان و انار به پایان می‌رسد گفت: واکسیناسیون تعداد زیادی از بیماران خاص، بیماران دیالیزی و ام اس انجام شده است.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون تعدادی از بیماران سرطانی نیز انجام شده و واکسیناسیون مابقی بیماران سرطانی تا پایان هفته به اتمام می‌رسد ادامه داد: براساس سند ملی واکسیناسیون به زودی وارد فاز دوم برای افراد بالای ۸۰ سال می‌شویم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=69401
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.