تغییر رویکردآتش نشانی از مقابله ای به پیشگیری/۴۰۰۰عملیات انجام شد

معاون خدمات شهری شهردار کرمان از تغییر رویکرد سازمان آتش نشانی کرمان از مقابله‌ای به پیشگیری خبر داد.

مهدی نیکویی  سه وظیفهٔ اصلی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی را  اطفای حریق، امداد و نجات و پیشگیری عنوان و اظهار کرد: ایمنی و پیشگیری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و در تلاش هستیم تا رویکرد سازمان آتش‌نشانی را از مقابله‌ای به پیشگیری تغییر دهیم.

وی با بیان عملیات‌های این سازمان در دو بخش اطفای حریق و امداد و نجات تعریف شده است، بیان کرد: در سال گذشته حدود هزار و ۶۷۰ عملیات اطفای حریق و دو هزار و ۳۶۱ عملیات امداد و نجات؛ در مجموع بیش از چهار هزار عملیات توسط پرسنل  آتش‌نشانی انجام شده است.

نیکویی افزود: به‌طور متوسط روزانه ۱۰ عملیات اطفای حریق، امداد کوهستان، امداد آسانسور، زنده گیری حیوانات وحشی، امداد چاه، چیدن قفل و سایر موارد توسط آتش نشان انجام می‌شود که امیدواریم با اقداماتی که در زمینهٔ آموزش و پیشگیری انجام می‌شود شاهد کاهش آمار حوادث و میزان خسارات وارده، به‌ویژه خسارات جانی باشیم.

وی به شهروندان توصیه کرد: مردم، خانه‌ها، واحدهای تجاری و خودروهای خود را به کپسول آتش‌نشانی مجهز کنند؛ ضمن این‌که مسائل ایمنی و پیشگیری را فرا بگیرند و رعایت کنند؛ چراکه بیش از ۹۰ درصد حوادث، به علت بی‌احتیاطی شهروندان اتفاق می‌افتد؛ بنابراین، اگر نکات ایمنی را رعایت کنند، جلوی بسیاری از حوادث گرفته می‌شود.

وی افزود: متأسفانه بیش از ۹۵ درصد از تماس‌هایی که با مرکز ۱۲۵ گرفته می‌شود، مزاحمت تلفنی است که این مزاحمت‌ها گاهی عمدی و گاهی سهوی است؛ به‌طور مثال قصد دارند با ۱۱۵ تماس بگیرند، اما با ۱۲۵ تماس می‌گیرند که از شهروندان تقاضا داریم این موضوع را رعایت کنند؛ چراکه یک مزاحمت تلفنی، می‌تواند موجب سوختن یک زندگی شود.

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=35526
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.