تمدید بسته تشویقی اصناف به‌ مدت ۳ ماه

در نشست عمومی شورای شهر کرمان به‌دلیل همکاری اصناف در تعطیلی و رعایت محدودیتهای کرونا بسته تشویقی بخشودگی عوارض آنها به مدت ۳ ماه تمدید شد.

به گزارش کرمان نو به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد فرشاد رئیس شورای اسلامی شهر کرمان در نشست عمومی شورای شهر کرمان با تسلیت شهادت دانشمند هسته‌ای کشور شهید فخری‌زاده اظهار داشت: شورای شهر کرمان ترور ناجوانمردانه دانشمند هسته‌ای کشور را در صحن علنی شورا محکوم کرد و خواستار این مسئله است که عاملان این اقدام به سزای عمل خود برسند.

وی خاطر‌نشان کرد: در گذشته بسته تشویقی شهرداری برای اصنافی که برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا مغازه‌های خود را تعطیل کرده بودند در نظر گرفته شده بود که بدهکاری سالهای گذشته آن‌ها اگر تا مهر‌ماه پرداخت شود امسال از پرداخت عوارض شهرداری معاف هستند و این بسته تشویقی تا سه ماه آینده تمدید شد.

نام‌گذاری یک خیابان به نام شهید فخری‌زاده

وی با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرمان بررسی لازم را برای نام‌گذاری یکی از معابر شهر کرمان از خیابان و میدان به نام شهید فخری‌زاده را انجام می‌دهد گفت: در برگزاری جلسات کمیسیون فرهنگی از نظرات سپاه ثارالله استان کرمان و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان نیز با تعامل گرفته می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر کرمان تصریح کرد: محلی باید برای نام‌گذاری این دانشمند شهید پرافتخار انتخاب شود که در خور نام و اقدامات آن شهید در اعتلای نظام مقدس اسلامی باشد.

وی با اشاره به اینکه از جمله پیشنهاداتی که در صحن شورا برای نام‌گذاری معبر شهید فخری‌زاده عنوان شد این بود که یکی از خیابان‌های منتهی به بلوار 16کیلومتری شهید سپهبد قاسم سلیمانی انتخاب شود افزود: همچنین پیشنهاد شد به‌واسطه چهره علمی این دانشمند شهید یکی از خیابان‌ها یا میادین اطراف دانشگاه به نام ایشان نام‌گذاری شود.

فرشاد با ابراز اینکه در این جلسه پیشنهادات شهرداری کرمان در موارد مختلف مطرح و بررسی و پیگیری شد یادآور شد: در رابطه با آرامستان کرمان و دفن اموات مبتلا به کرونا مواردی عنوان شد که مقرر شد دست‌اندرکاران دفن اموات حمایت شوند و تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.

سید مهران عالم‌زاده شهردار کرمان در حاشیه جلسه شورای اسلامی شهر کرمان با اعلام اینکه قرار شده است که مجسمه سردار سلیمانی در میدان بسیج کرمان به‌جای مجسمه فعلی نصب شود اظهار داشت: به‌احتمال زیاد نام میدان نیز تغییر خواهد کرد که هنوز پیشنهادی اعلام نشده است اما قاعدتاً با تغییر مجسمه نام میدان بسیج نیز تغییر خواهد کرد.

وی بیان کرد: با سپاه ثارالله استان کرمان جلساتی برای سالگرد شهادت شهید سلیمانی برگزار شده است و شهرداری کرمان در بحث فضاسازی شهر همکاری ویژه دارد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=59330
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.