توزیع برق شمال کرمان پیشرو در مقاوم سازی پایه های شبکه توزیع برق

مجید عمادآبادی با بیان اینکه در سطح استان کرمان خاک منطقه دارای املاح خورنده ای است که باعث خوردگی تجهیزات شبکه های توزیع از جمله پایه های بتنی می شود، گفت: سال ۹۵ با پیگیری های شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان تفاهمنامه ای در جهت تقویت پایه های بتنی شبکه انتقال برق منعقد شد و در این تفاهمنامه پیش بینی شده بود که حدود ۱۱ هزار پایه برق تقویت شود.

وی با اشاره به تعمیر، سرویس و نگهداری شبکه توزیع برق شمال استان گفت: خوشبختانه بازدید از شبکه به صورت منظم و دقیق توسط کارشناسان این شرکت در حال انجام است و  پایه های فرسوده شناسایی شده و نسبت به اصلاح و تعویض  آنها اقدام میگردد.

مدیر دفتر مهندسی و نظارت شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان اظهار کرد: کیفیت شبکه توزیع برق شمال استان در حال حاضر بسیار مناسب است و نسبت به سال های گذشته، خاموشی ها به دلیل نواقص و معایب و آسیب دیدگی شبکه بسیار کاهش یافته است.

وی در ادامه از پروژه مقاوم سازی پست ها با مطالعات وطرح های پایلوت از سال گذشته خبر داد و گفت: عملیات مقاوم سازی ۴ پست زمینی اخگر، بلوارقدس، مهدیه و بزرگراه امام با هدف مقابله با بلایای طبیعی و ایمن سازی تاسیسات وساختمان های شبکه برق  انجام شده است.

وی افزود: با استقرار دبیرخانه مقاوم سازی پایه های بتنی کشور در شرکت توزیع برق شمال استان کرمان و انجام مطالعات و تحقیقات آزمایشگاهی  و اجرای پروژه های مقاوم سازی در سطح شمال استان این شرکت پیشرو در مقاوم سازی پایه های شبکه توزیع برق کشور است. مشاور مقاوم سازی پست های زمینی شرکت توزیع ضمن ارائه راهکارهای متفاوت مقاوم سازی و بررسی فنی و اقتصادی با توجه به شرایط و مشخصات هر پست در انتها اشاره داشت : برای کشور روش های مقاوم سازی پست های زمینی به تناسب مشکلات هر منطقه ارائه خواهد شد.

1 نظر
  1. بهرام می گوید

    بهترین راهکار برای محافظت از تیر بررق ها استفاده از ایزوپاستای تیس می باشد.زیرا محصولات پایه قیر و مواد نفتی در اثر رطوبت منفی از سطح بتن جدا شده و رطوبت در بین بتن و عایق موجب خوردگی بتن و پوسیدگی میلگردها می شود. اما ایزوپاستای پلیمری بر پایه رزین های اکریلیک بوده و با سطح بتن کاملا یکی می شود.
    لینک زیر جهت بررسی و اطلاعات بیشتر :
    https://www.sefidbam.ir/%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%88-%d9%be%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.