مدیر منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم


توسعه منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم در گرو حمایت قاطع سیستم سیاسی استان است

کرمان‌نو-مدیر منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم گفت: برای توسعه منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید نیازمند حمایت و همراهی قاطع سیستم سیاسی استان و به خصوص منطقه شرق استان هستیم.

به گزارش روز دوشنبه کرمان نو، هادی شهسوارپور در دیدار با سرپرست فرمانداری بم اظهارداشت: اگر استان کارهای اقتصادی خود را رها کند و تنها همین مجموعه را حمایت کنند مشکل اشتغال استان برطرف خواهد شد و درآمد بسیاری هم از طرف این منطقه وارد خزانه کشور می شود .

وی عنوان کرد: شغل ایجاد کردن بسیار سخت است ولی اگر از کسی که شغل ایجاد نکرده بخواهیم شغلی ایجاد کند به نوعی بدهکار بیکار برای خودمان بوجود آورده ایم.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم توضیح داد: در حال تشکیل یک اتاق فکر برای پرورش متخصصان خودرو هستیم به همین منظور باید نخبگان ما مورد حمایت قرار گیرند تا بتوانیم در آینده از این افراد در صنعت خودروسازی به درستی استفاده کنیم .

وی همچنین با اشاره با الحاق اراضی به منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم گفت: الحاق این اراضی باید از سیاستهای اصلی مسئولان باشد و منابع طبیعی هر چه سریعتر این واگذاری را انجام دهد زیرا زمانی که ۲ هزار هکتار اراضی به مجموعه ارگ جدید الحاق شود توسعه منطقه نیز پیشرفت بهتری خواهد گرفت.

شهسوارپور افزود: در سالهای گذشته برخی اتفاقات باعث می‌شد مشکلاتی برای سرمایه گذار رخ دهد و روند توسعه را کند می کرد که باید این نگاهها را از مدیران استانی و شهرستانی برداریم و نگاه حمایتی باشد تا روند توسعه شتاب گیرد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم اظهارداشت: قول می دهیم با حمایت این منطقه ظرف چند سال آینده، دغدغه شهرستان را در بحث نیرو حل کنیم و حتی از سایر شهرستان‌ها و استان های همجوار نیز نیرو دعوت به کار شود.

او اضافه کرد: منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید برای ساخت ۱۰ هزار منزل مسکونی و اسکان ۵۰ هزار نفر حمایت خود را انجام خواهد داد .

او تصریح کرد:کمک خواهیم کرد تا طرح ارگ به ارگ (اتصال ارگ قدیم به ارگ جدید )در منطقه اجرا شود

شهسوار پور همچنین با اشاره به یکپارچه سازی و یکسان سازی و تسریع در روند پیشرفت منطقه گفت: قول می دهیم هر آن‌چه در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید تولید شود و باعث ایجاد سرمایه ای گردد در شهرستان بم هزینه شود اما این امر در صورتی رخ می دهد که بتوانیم تولید داشته باشیم و درآمد کسب کنیم.

او با اشاره به یکسری اولویت‌ها در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید ادامه‌داد:آسفالت،فضای سبز، جدول‌گذاری و بروزرسانی فضاهای ورزشی و تفریحی از اولویت‌ها و خواسته‌های به‌حق مجموعه ارگ جدید است که متاسفانه چندین سال رها شده اند که در نهایت در بازه زمانی ۶ ماهه پایان سال یکسری از این موارد را به مرحله خوبی می رسانیم .

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=96877
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.