مزیت‌ خرید اعتباری کالابرگ الکترونیکی:


ثبات قیمت‌ کالاها و ۱۲۰ هزار تومان یارانه بیش‌تر

 معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش تعداد فروشگاه‌های متصل به سامانه کالابرگ الکترونیکی خبر داده و از مردم خواست اپلیکیشن “شما” را نصب کنند تا از فروشگاه‌ها و مغازه‌هایی که کالابرگ الکترونیکی عرضه می‌کنند باخبر شوند.

 به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، از روز سه‌شنبه هفدهم مردادماه مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیکی آغاز شده و دهک‌های اول تا سوم و خانوارهای تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) که ۵۰ درصد اعتبار یارانه ۴۰۰ هزارتومانی خود (۲۰۰ هزار تومان) را صرف خرید کالابرگ الکترونیکی کنند، ۱۲۰ هزار تومان اعتبار بیش‌تر به‌ازای هر عضو خانواده در حساب سرپرست خانوار شارژ می‌شود.

 این اعتبار مازاد قابل‌برداشت نقدی نیست و صرفاً در صورت خرید ۱۱ قلم کالای پیش‌بینی شده در طرح با استفاده از نیمی از مبلغ یارانه ۴۰۰ هزارتومانی واریز می‌شود.

 در حال حاضر ۹۳ هزار مغازه به سامانه کالابرگ الکترونیک متصل شدند و آن‌طور که معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داده تعداد فروشگاه‌های متصل به سامانه به ۱۰۰ هزار مغازه افزایش خواهد یافت. عسگریان از مردم خواسته تا اپلیکیشن کاربردی “شما” را نصب و از فروشگاه‌های عرضه‌کننده کالابرگ الکترونیکی باخبر شوند.

 پیش‌تر هشت فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ به این طرح پیوسته و اقلام کالابرگی را جهت رفاه حال خانوارها عرضه می‌کردند؛ اما وزارت کار در طرح ملی کالابرگ الکترونیکی به افزایش تعداد شعبات روی آورده و در حال حاضر ۱۰ فروشگاه زنجیره‌ای اتکا، رفاه، افق کوروش، جانبو، دیلی مارکت، مینو مارت، هفت، گندم طلایی، هایپر فامیلی و وال مارکت در سراسر کشور فعال و آماده خدمت‌رسانی هرچه بیش‌تر و بهتر به دهک‌های مشمول طرح هستند.

 مردم و خانوارهای مشمول طرح با نصب اپلیکیشن شما از https://shoma.sfara.ir علاوه بر خرید اعتباری می‌توانند یک ماه زودتر یارانه ماه بعد خود را خرج و با استفاده از اعتبار مبلغ یارانه کل خانوار ۱۱ قلم کالای اعلام شده در این طرح را خریداری کنند.

 خانوارهای دهک اول تا سوم با خرید اعتباری از دو امتیاز برخوردار می‌شوند: اول اینکه ۱۲۰ هزار تومان اعتبار بیش‌تر به‌ازای هر نفر دریافت می‌کنند؛ دوم مابه‌التفاوت افزایش قیمت کالاهایی را که خریداری می‌کنند دولت پوشش می‌دهد یعنی ۱۱ قلم کالا به‌جای محاسبه به نرخ روز با لحاظ‌کردن میزان اختلاف تورمی در اختیار خانوارها قرار می‌گیرد و پرداختی آنها تا پایان سال ثابت می‌ماند.

 در طرح کالابرگ الکترونیکی امکان خرید اعتباری ۱۱ قلم کالای اساسی شامل گوشت منجمد گوساله، برنج ایرانی، حبوبات، شیر کم‌چرب، پنیر UF، ماست کم‌چرب، مرغ، تخم‌مرغ، روغن‌مایع، ماکارونی و قند و شکر با استفاده از مبلغ یارانه خانوار یک ماه زودتر از واریز نقدی برای خانوارهای دهک‌های اول تا سوم فراهم شده است.

 قیمت تمام ۱۱ قلم کالا تا پایان سال ثابت است و در صورت تورم یا نوسان قیمت، مشمول تغییر نمی‌شوند؛ بنابراین خانوارها برنج، مرغ، تخم‌مرغ و هرچه مایحتاج موردنیازشان از ۱۱ قلم کالا باشد را تا پایان سال با نرخ ثابت تهیه می‌کنند.

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روزهای گذشته از ترمیم طرح کالابرگ الکترونیکی خبر داد و گفت: اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی یک الزام و تکلیف قانونی است که برعهده وزارت کار گذاشته شده و با طرح جدیدی که ارائه شده و به تصویب و تأیید رسیده اقبال عمومی نسبت به طرح کالابرگ الکترونیکی افزایش خواهد یافت.

 او گفت: اعتقاد ما بر این است که باید به سفره مردم توجه کرد و یکی از سیاست‌های کلان دولت این است که دررابطه‌با سفره دهک‌های کمک برخوردار و کم‌درآمد جامعه تمهیداتی صورت گیرد که اجرای طرح ملی کالابرگ از جمله این تعهدات است.

 خانوارهای دهک اول تا سوم می‌توانند با نصب اپلیکیشن و برنامه کاربردی «شما» و واردکردن کد #۱۴۶۳*۵۰۰* ضمن اطلاع از میزان اعتبار، فهرست نزدیک‌ترین فروشگاه‌ها را مشاهده کنند.

62696589

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=107457
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.