جهاد تبیین توسط مداحان، مبلغان دینی در ایام محرم و صفر  مورد توجه قرار بگیرد

امام جمعه باغین گفت: جهاد تبیین در برنامه‌های عزاداری ایام محرم وصفر باید توسط مداحان، مبلغان و سرپرستان هیات مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش کرمان نو، حجت الاسلام حاج شیخ عباس اسماعیل زاده  روز یکشنبه با حضور در ستاد بازسازی عتبات عالیات افزود: رعایت مسایل دینی و انتقال فرهنگ عاشورا همراه با خلوص نیت به نسل جوان ضروری است.

وی با اشاره به ضرورت جهاد تبیین در جامعه امروز گفت : تکلیف و رسالت  هیئت های مذهبی  با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری مشخص می‌شود و اجرا و توجه به جهاد تبیین به معنای انجام دادن نخستین نقش و وظیفه هیات است.

حجت الاسلام اسماعیل زاده اضافه کرد: محرم و صفر ضامن بقای اسلام ناب محمدی و حافظ ارزش‌های اسلامی در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی افزود: انقلاب اسلامی مردم ایران ریشه در آموزه‌های قیام امام حسین (ع) و نهضت عاشورا دارد و این جمله کامل و حساب شده امام راحل که این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگاه داشته ریشه در حقیقت پیوند انقلاب اسلامی با نهضت عاشورا دارد.

امام جمعه باغین با اشاره به شعار «ما ملت امام حسینیم » گفت: در طول تاریخ اسلام این یاد و نام امام حسین(ع) و قیام خونین عاشورا بود که توانست اسلام را از گزند انحرافات حفظ کند و امروز ما به عنوان شاگردان مکتب حاج قاسم باید فرهنگ عاشورا و فرهنگ نهضت مقاومت را در جامعه تبیین کنیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=95321
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.