حذف بارنامه کاغذی از سیستم حمل ونقل جاده ای از ۲۰ تیرماه

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اعلام کرد: از بیستم تیرماه سال جاری بارنامه کاغذی حذف می شود و براساس ضوابط ابلاغی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، بارنامه بصورت الکترونیکی صادر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان ، مهدی صیفوری معاون حمل و نقل  این اداره کل  با بیان این مطلب گفت:  با توجه به الزامات قانونی مندرج در قوانین و مقررات مبارزه با قاچاق کالا و ارز، پیرامون حذف فیزیک بارنامه و الکترونیکی نمودن اسناد حمل و نقل کالا بوسیله ناوگان حمل ونقل باربری جاده ای ، از بیستم تیرماه سالجاری شرکت های حمل و نقل سراسری موظف به صدور بارنامه الکترونیکی هستند.

مهندس صیفوری تصریح کرد: شرکت های حمل ونقل سراسری و بزرگ مقیاس هوشمند، پس از اتمام بارنامه های کاغذی مصرف نشده خود، نسبت به صدور الکترونیکی بارنامه های مربوطه بر اساس ضوابط ابلاغیه این سازمان اقدام و تصویری از داده های بارنامه های مذکور را به نحو مقتضی در اختیار راننده وسیله نقلیه حامل کالا قرار می دهند.

صیفوری افزود : با توجه به الزامات تخصیص سوخت بر اساس پیمایش و آماده شدن بسترهای لازم برای صدور الکترونیکی بارنامه جهت وانت بارها نیز، از اول مردادماه سال جاری رانندگان وانت بار ها مطابق دستورالعمل ابلاغی سازمان متبوع، نسبت به اخذ بارنامه الکترونیکی اقدام می نمایند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خاطرنشان کرد: سالانه حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار برگ بارنامه توسط ۱۹۰ شرکت و موسسه حمل ونقل کالای حوزه شمال استان کرمان صادر می شود که با الکترونیکی شدن بارنامه ، علاوه بر صرفه جویی ریالی، گردش کار دریافت و حمل ونقل کالا با سهولت بیشتری انجام خواهد شد.

صیفوری افزود: صدور اسناد حمل الکترونیکی کالا و حذف فیزیک بارنامه، آغازی بر تحول فرآیندهای مدیریت حمل و نقل کالا میباشد که برای دستیابی به حمل و نقل دیجیتال انجام می شود مضاف بر اینکه موفقیت این طرح، همراهی تمامی دست اندرکاران  بخش حمل ونقل جاده ای ازجمله رانندگان، شرکت های حمل و نقل و تشکل های صنفی ذی ربط را می طلبد .           

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=52303
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.