درخواست پورابراهیمی از استاندار کرمان جهت آماده‌باش گروه‌های امدادی در شهرستان راور

در پی زمین لرزه های متعدد چند ساعت گذشته در منطقه راور، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از استاندار کرمان درخواست کرد تا همه نیروهای امدادی جهت خدمت به مردم در منطقه راور از آمادگی لازم برخوردار باشند.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، دکتر”محمدرضا پورابراهیمی” در تماس تلفنی با استاندار کرمان و فرماندار شهرستان راور بر لزوم آمادگی نیروهای امدادی در منطقه تاکید و اظهار کرد: با توجه به شرایط زمین شناسی منطقه و سوابق سالهای گذشته آمادگی نیروهای امدادی در منطقه کاملا ضروری است.

وی افزود: خوشبختانه به واسطه تجربه زلزله در سالهای گذشته اقدامات ایمن سازی ابنیه به ویژه منازل مسکونی در شهرستان راور نسبت به متوسط استان و کشور از شرایط مطلوبی برخوردار است، به نحوی که در مناطق روستایی بیش از ۷۰ درصد و در مناطق شهری بیش از ۵۰ درصد مقاوم سازی انجام شده است.

پورابراهیمی با اشاره به لزوم تکمیل مقاوم سازی در استان به ویژه در مناطق زلزله خیز شهرستانهای کرمان و راور بیان کرد: هزینه مقاوم سازی در مقابل هزینه های جانی و مالی وقوع خرابی به واسطه زلزله قابل قیاس نیست.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام آمادگی جهت کمک به تامین منابع مالی برای تکمیل مقاوم سازی واحدهای مسکونی گفت: یکی از درخواست های بنده از دولت قرار دادن اعتبارات لازم برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی شهری و رستایی در سفر رییس جمهور به استان کرمان است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده کرمان و راور در مجلس، وی به جلسه هفته گذشته فرمانداران و بخشداران شهرستانهای کرمان و راور که به دعوت ایشان در تهران با رئیس بنیاد مسکن برگزار شد اشاره کرد و افزود خوشبختانه توافقهای خوبی برای تامین مالی مسکن روستایی برای شهرستان های کرمان و راور انجام گردید

پورابراهیمی در ادامه از پشتیبانی های استاندار کرمان و نیز زحمات فرماندار و تمامی عوامل اجرایی مرتبط به ویژه هلال احمر در شهرستان راور به واسطه حضور در عرصه میدانی تشکر کرد.

به گزارش ایسنا، عصر دیروز زمین لرزه ای به بزرگی 5.4 ریشتر شهرستان راور را لرزاند که این زلزله در شهرستان های کرمان و زرند نیز احساس شد.

براساس گزارش مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران، از عصر دیروز تاکنون بیش از 15 پس لرزه در منطقه راور رخ داده که سه مورد آن بالای سه ریشتر بوده است.


لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=90486
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.