رسیدگی به بیش از ۱۰۰۰ پرونده در شعب حل اختلاف راور

رئیس دادگستری راور گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از هزار پرونده در ۳ شعب حل اختلاف این شهرستان رسیدگی شده است.

به گزارش کرمان نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، ابوالفضل فرحبخش رئیس دادگستری شهرستان راور با اشاره به افزایش مصالحه ۱۳۲ درصدی پرونده‌ها در ۵ ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه پارسال در شعب شورا‌های حل اختلاف این شهرستان گفت: با پادرمیانی اعضا و کارکنان شعب این حوزه قضایی و کمک بزرگان و متنفذین محلی طی پنج ماه گذشته تعداد ۵۱۲ فقره پرونده با صلح و سازش مختومه شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۲۲۳ فقره سازش شاهد رشد ۱۳۲ درصدی هستیم.

این مقام قضایی افزود: از کل پرونده‌های مختومه به شورا‌های حل اختلاف این شهرستان اعم از پرونده‌های قابل سازش و غیر قابل سازش طی پنج ماه گذشته تعداد هزارو ۲۷۷ فقره پرونده رسیدگی شده که رشد ۳۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

او تصریح کرد: در پنج ماه نخست سال ۱۴۰۰ تعداد یک هزار و ۲۳۶ فقره پرونده وارد شورا‌های حل اختلاف حوزه قضایی راور شده که نسبت به سال ۱۳۹۹، موارد ارجاع به شورا‌های حل اختلاف این شهرستان به میزان ۳۹ درصد افزایش داشته است.

فرحبخش گفت: هم اکنون با تلاش و کوشش قضات، اعضا و دبیران شورا‌های حل اختلاف راور ۱۰۰ درصد پرونده‌ها به صورت الکترونیکی رسیدگی می‌شوند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=76484
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.