رئیس کل دادگستری استان کرمان:


روزانه هزار پرونده سرقت در استان کرمان تشکیل می‌شود

رئیس کل دادگستری استان کرمان اظهار کرد: براساس تعداد پرونده‌ها در استان، سرقت که ۱۳.۵ درصد پرونده‌های استان را به خود اختصاص داده است در رتبه اول قرار گرفته است و روزانه تقریبا هزار پرونده سرقت در استان تشکیل می‌شود که اکثر آنها سرقت خرد است لذا باید یک اقدام مشترک با دستگاه‌های مربوط برای کنترل این موضوع صورت گیرد.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، حجت الاسلام حمیدی صبح امروز ۳۱ خردادماه در نشست خبری به مناسبت فرا رسیدن هفته قوه قضائیه گفت: ۹۲ درصد ابلاغ های استان کرمان به صورت الکترونیکی به دست مردم می رسد که نسبت به سال گذشته ۲ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان دارای ۳۲ حوزه قضایی، است اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰، پرونده های ورودی به دادگستری استان کرمان با ۱۳ درصد افزایش نسبت به سال ۱۳۹۹، به ۶۱۷ هزار و ۴۰۹ پرونده رسیده است که به ۶۰۱ هزار و ۱۰۷ پرونده رسیدگی شده است. ۹۷ درصد از پرونده های ورودی سال گذشته رسیدگی شده است.

رئیس دادگستری استان کرمان گفت: ۳ هزار و ۶۳۸ پرونده مسن (بیش از یک سال از رسیدگی آنها می گذرد) در دادگستری استان وجود دارد و پرونده بالای دو سال تقریبا در دادگستری نداریم.

وی از تشکیل حدود ۶۱۷ هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف استان در سال گذشته خبر داد و عنوان کرد: از این تعداد به ۱۰۶ پرونده آن مانده است و مابقی رسیدگی شده است.

حمیدی بیان کرد: ۵۴ درصد از پرونده های قابلیت صلح و سازش در سال گذشته منتهی به صلح و سازش شده است.

وی از ده جرم اول استان کرمان سخن به میان آورد و عنوان کرد: نزاع با اختصاص دادن ۷.۵ درصد پرونده ها در جایگاه دوم، تصادفات که ۶.۵ درصد پرونده ها، مواد مخدر ۵.۸ درصد پرونده ها، توهین ۵.۷ درصد پرونده ها، تهدید ۴.۸ درصد پرونده ها و تخریب، رانندگی بدون گواهینامه و کلاهبرداری به ترتیب رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در بخشی از سخنانش گفت: طی سال‌های اخیر برای این که بتوانیم بهترین خدمات و به روز را به مردم ارائه کنیم از فناوری‌های روز دنیا بهره مند شده‌ایم و در حال بروزرسانی آنها هستیم.

وی افزود: ۷۵ سامانه الکترونیکی در استان برای خدمت به مردم وجود دارد تا بدون پرداخت هزینه و یا حضور فیزیکی در مجتمع های قضایی، مسائل خود را پیگیری کنند که از این حیث دستگاه قضا در استفاده از ابزار الکترونیکی پیشتاز دستگاه ها است در حالیکه تا چند سال پیش سنتی ترین دستگاه بود.


لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=90261
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.