ستاد راهبردی جنوب کرمان احیا شود

نماینده پنج شهرستان جنوبی در مجلس شورای اسلامی خواستار احیای ستاد راهبردی جنوب کرمان برای رفع محرومیت های این منطقه شد.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایرنا، منصور شکرالهی شبانگاه سه شنبه در جمع بندی سفر استاندار کرمان به شهرستان رودبار جنوب گفت: با حضور دکترمحمد مهدی فداکار قطعا اقدامات خوبی در جنوب استان شکل خواهد گرفت و درخواست داریم تا از ظرفیت نیروهای

انقلابی و جهادی جنوب استان در کنار خودتان استفاده کرده و مطمئن باشید پشیمان نخواهید شد.

وی تصریح کرد: رئیس جمهور در ابلاغ حکم فداکار به استانداری کرمان توجه به جنوب و رفع محرومیت های آن را ذکر کردند، چون از نزدیک وضعیت منطقه را مشاهده کردند.

نماینده پنج شهرستان جنوبی در مجلس شورای اسلامی خواستار شکل‌گیری منطقه ویژه اقتصادی برای صادرات کالاهای تولیدی، ایجاد زیرساخت‌های ریلی، بهداشتی و درمانی برای منطقه جنوب کرمان شد و افزود: مجوزهای

پتروشیمی جازموریان تمام شده و شروع آن را باید داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در دولت انقلابی قطعا حرکات خوبی در جنوب انجام می‌شود، تصریح کرد: مشکلات اقتصادی داریم و فشارهای معیشتی وجود دارد، اما به فضل الهی کارهای خوبی با طرح اصلاح اقتصادی انجام خواهد شد.

این نماینده ادامه داد: بسته بندی محصولات‌ کشاورزی مهمترین مسئله ای که باید در این دوره مدیریتی در جنوب استان عملیاتی شود.

شکرالهی با بیان اینکه جنوب کرمان نیاز به حرکت ملی و انقلابی دارد، گفت: نظام جمهوری اسلامی خدمات ارزنده‌ای انجام داده اما عقب ماندگی تاریخی در منطقه داریم.

حجت الاسلام اکبر افشارمنش امام جمعه رودبار جنوب هم در ادامه این نشست تشکیل ستاد ویژه را در پیشرفت و توسعه جنوب استان موثر دانست و با اشاره به معین های اقتصادی گفت: امیدواریم معین شهرستان فعال گردد و کارهای خوبی انجام شود.

 

عملیات اجرایی طرح آبرسانی به روستاهای دارای تنش آبی شهرستان رودبار جنوب آغاز شد

مدیرعامل شرکت آب و فاصلاب استان کرمان از آغاز عملیات اجرایی طرح آبرسانی به روستاهای دارای تنش آبی شهرستان رودبار جنوب با حضور استاندار کرمان و جمعی از مسئولان استانی و محلی خبر داد.

علیرضا عبدیان گفت: این طرح شامل ۹۷ روستا با اعتبار ۵۵۷ میلیارد ریال با محوریت قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی (ع) کلنگ زنی شد.

وی ادامه داد: در این طرح چهار هزار مترمکعب مخزن ایجاد می‌شود و ۱۸ هزار و ۳۳۱ نفر از آب آشامیدنی سالم بهره مند می‌گردند.لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=88810
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.