سهم ۴۰ درصدی بانوان از ورزش کرمان | ۱۰ درصد تا برابری

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان از وجود بیش از ۱۱۰ هزار ورزشکار سازمان یافته در این استان خبر داد و گفت: نزدیک به ۴۰ درصد از آن‌ها بانوان‌ اند.

میثم پاریزی در دومین همایش بزرگ بانوان رزمی کار کرمان تصریح کرد: قطعا سیاست‌های اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان در راستای سیاست‌های وزارت ورزش و جوانان این است تا به جامعه ۵۰ درصدی هدفمان در حوزه ورزش بانوان برسیم.

وی افزود: این اتفاق در سال آینده قطعا با توجه ویژه‌ای که به ورزش‌بانوان می‌شود و اماکن اختصاصی که در اختیار بانوان قرار می‌گیرد، خواهد افتاد.

پاریزی ابراز امیدواری کرد: بتوانیم شاهد رشد کمی و کیفی ورزش‌بانوان در سطح استان کرمان باشیم.

او به درخشش بانوان کرمانی در عرصه‌های ملی و بین المللی اشاره کرد و بیان داشت: امروز بانوان کرمانی موفق به کسب سهمیه‌هایی در رقابت‌های المپیک و پارالمپیک شدند که نشان از توانایی بانوان ورزشکار استان است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: ما در اردو‌های تیم ملی نفرات بسیار زیادی دعوت شده داشتیم و اعضای رشته‌های مختلف تیم ملی از بانوان کرمانی هستند که واقعا جای تقدیر دارد از کسانی که در این حوزه به صورت هدفمند، برنامه ریزی شده و نظام‌مند فعالیت می‌کنند.

پاریزی افزود: ظرفیت‌های بسیار خوبی را برای گسترش ورزش‌بانوان داریم و اعتقاد داریم ورزش‌بانوان در استان هم از لحاظ کمی و هم کیفی و هم حوزه قهرمانی می‌تواند قوی‌تر از ورزش آقایان عمل کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، پاریزی از افتتاح دو پروژه ورزشی در بردسیر با حضور خانم فرهادی زاد خبر داد و افزود: طی ایام الله دهه مبارک فجر، ۲۰ طرح ورزشی با هزینه کرد ۲۲ میلیارد تومان در سطح استان افتتاح می‌شوند که با افتتاح این طرح‌ها ۲۱ هزار مترمربع به سرانه فضای ورزشی استان افزوده می‌شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=42037
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.