عملیات اجرایی طرح ساماندهی کپرنشینان کرمان به‌زودی آغاز می‌شود

علی‌اکبر سلطانی‌نژاد با اشاره به اینکه از سال 84 برای ساماندهی کپرنشینی و بهسازی مسکن مردم جنوب و شرق استان کرمان که به واسطه اقلیم خود از کپر استفاده می‌کنند طرح را پیش‌بینی کردند اظهار داشت: تاکنون 41 هزار واحد مسکونی در کنار کپر برای این قشر از جامعه در استان کرمان ساخته شده که هم مسکن مقاوم داشته باشند و هم مشکلات زندگی در کپر را کاهش داده و سطح زندگی را ارتقا دهیم.

به گزارش تسنیم، وی با بیان اینکه تاکنون ساخت 41 هزار واحد مسکونی در این طرح در استان کرمان به اتمام رسیده گفت: واحدهایی که در این طرح ساخته می‌شود جدای از واحدهای مسکونی است که در طرح ارتقای مسکن روستایی و یا واحدهای بازسازی شده در طرح‌های ناشی از سیل و زلزله در استان است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه برخلاف سایر نقاط استان کرمان مردم ما در جنوب به سکونتگاه‌های شهری خیلی کم مهاجرت می‌کنند بیان کرد: در جنوب استان کرمان بالای 75 درصد مردم به طور متوسط در روستاها زندگی می‌کنند که این شانس خوبی برای اقلیم، استان و مردم ماست.

وی با بیان اینکه در این مناطق ساخت واحدهای جدیدی برای زوج‌های جوان و اقشار کم درآمد است افزود: در این مناطق خانوارهای جدیدی است که شکل می‌گیرند مسکن جدیدی می‌خواهند و در دسترس‌ترین مسکن در این مناطق کپر است که در توان آنهاست.

سلطانی‌نژاد با تاکید بر اینکه کپر چیز قابل حذفی از زندگی مردم در مناطق جنوبی استان نسیت و ما هم تلاش نداریم تا کپر را از زندگی این مردم حذف کنیم گفت: تلاش ما برای ارتقا، ساماندهی و بهسازی زندگی این قشر است و این کار هم به کیفیت و هم به کمیت زندگی این خانوارها می‌پردازد.

وی با اشاره به اینکه تفاهمنامه‌ای در این زمینه بین رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، رئیس سازمان برنامه و بودجه و کمیته امداد امضا شده است عنوان کرد: در این تفاهمنامه جامعه هدف فاقدین مسکن، اقشار کم درآمد و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد هستند و اصل طرح به موضوع بد مسکن‌ها تحت عنوان کپر و امثال آن می‌پردازد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با بیان اینکه هماهنگی برای اجرای این طرح در سطح ملی اتفاق افتاده است افزود: در حال حاضر هماهنگی‌های استانی انجام می‌شود و در حال تامین اعتبار برای انجام این طرح هستیم.

وی با اشاره به اینکه ما کار شناسایی و سازمانی را انجام دادیم و کار به نوعی در استان آغاز شده است گفت: البته عملیات اجرایی این طرح در شهرهای جنوبی و بخشی از شرق استان در آینده نزدیک آغاز می‌شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=24661
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.