مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری:


متناسب‌سازی حقوق از مطالبات جدی بازنشستگان است

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در همایش بزرگ روز خانواده و تکریم بازنشستگان در شهر کرمان، با بیان اینکه موضوع متناسب‌سازی حقوق از مطالبات جدی بازنشستگان است، گفت: ۹ هزار میلیارد تومان در بودجه ۱۴۰۱ برای این موضوع در نظر گرفته شده بود که دولت سهام شرکتی را برای این موضوع به صندوق واگذار کرد که در تلاشیم با نقد شدن این سهام متناسب‌سازی را عملیاتی کنیم.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در همایش بزرگ روز خانواده و تکریم بازنشستگان در شهر کرمان گفت: مشکلات صندوق بازنشستگی مربوط به دهه‌های گذشته است که روی هم انباشته شده و حال به بحرانی برای صندوق تبدیل شده است.
«نعمت‌الله ترکی» در همایش بزرگ روز خانواده و تکریم بازنشستگان که با حضور جمعی از مقامات استانی و نماینده مجلس و ۸۰۰ نفر از بازنشستگان کرمانی در تالار فرهنگ و هنر کرمان برگزار شد؛ ضمن تبریک این روز به بازنشستگان کشوری تصریح کرد: صندوق بازنشستگی کشوری دغدغه‌های زیادی دارد و باید با چاره‌اندیشی اساسی نظام بیمه‌ای و بیمه‌گری را اصلاح نماید.
وی مشکلات و دغدغه‌های صندوق را میراث شش دهه دانست و ابراز داشت: مشکلات صندوق بازنشستگی مربوط به دهه‌های گذشته است که روی هم انباشته شده و حال به بحرانی برای صندوق تبدیل شده است.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری فلسفه وجودی صندوق را حل مشکلات معیشتی و رفاهی و درمانی بازنشستگان دانست و افزود: با استفاده از ایده‌های جدید بایستی صندوق بازنشستگی از بحث حاکمیتی خارج و به امور سهامداری بپردازد و بازنشستگان سهام‌داران صندوق باشند.
ترکی افزود: در حوزه‌های معیشت، درمان و گردشگری برنامه داریم و مطابق با برنامه جهت تحقق اهداف تعیین شده گام برمی‌داریم.
وی موضوع متناسب‌سازی حقوق را از مطالبات جدی بازنشستگان عنوان کرد و گفت: ۹هزار میلیارد تومان در بودجه ۱۴۰۱ برای این موضوع درنظر گرفته شده بود که دولت سهام شرکتی را برای این موضوع به صندوق واگذار کرد که در تلاشیم با نقد شدن این سهام متناسب‌سازی را عملیاتی کنیم.
«محمد سلیمانی» مدیر صندوق بازنشستگی استان کرمان نیز در این همایش خدمت به بازنشستگان را وظیفه همگان دانست و افزود: پیشرفت، عزت و سربلندی کشور مرهون زحمات بازنشستگانی است که بهترین روزهای عمر خود را صرف خدمت به این مرزبوم نموده‌اند و دولت و دستگاه‌های اجرایی مکلفند قدردان این عزیزان باشند.
سلیمانی توجه دستگاههای اجرایی به اجرای قانون را مهمترین خواسته بازنشستگان دانست و افزود: اگر دستگاه‌های اجرایی به تکالیف قانونی خود عمل کنند بسیاری از مشکلات فعلی بازنشستگان حل می‌شود.
مدیرصندوق بازنشستگی استان افزود: اجرای تبصره ۲ ماده ۵ قانون ضوابط بودجه ۱۴۰۲ می‌تواند گره‌گشای برخی مشکلات بازنشستگان باشد.
سلیمانی ظرفیت موجود در دستگاه‌های اجرایی را مناسب دانست و اظهار داشت: مراکز فرهنگی، ورزشی، سالن‌های اجتماعات و مراکز رفاهی دستگاه‌ها باید در اختیار بازنشستگان باشد.
بیگ‌زاده معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمان نیز گفت: تمام تلاشمان را برای خدمت به بازنشستگان بکار می‌گیریم و تلاش می‌کنیم تا دستگاه‌های اجرای حقوق قانونی بازنشستگان را رعایت نمایند.
وی گفت :همه دستگاه‌ها را مکلف به برگزاری مراسم تکریم، استفاده از تجربه و مشاوره بازنشستگان نموده‌ایم و با ابلاغ کتبی اجرای تبصره ۲ ماده ۵ ضوابط اجرایی قانون بودجه ۱۴۰۲ را پیگیری می‌نماییم.
در پایان این مراسم از ۱۰ نفر از بازنشستگان برتر استان کرمان با اهدای لوح تقدیر و تندیس تجلیل شد.
لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=106443
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.