مدیرکل راه و شهرسازی استان:


مشکل تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن در کرمان رفع شد

مدیرکل راه و شهرسازی کرمان گفت: زمین محل اجرای طرح نهضت ملی مسکن را در تمامی شهرهای استان تامین کرده ایم و حتی در برخی شهرها بیش از اندازه مورد نیاز تامین شده است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایرنا،مدیرکل راه و شهرسازی کرمان روز یکشنبه گفت: اکنون مشکل تامین زمین در استان کرمان نداریم و مشکل ما در نحوه استفاده و قابلیت بهره‌برداری از زمین‌های موجود است.

طی چندسال اخیر تامین زمین و برخی دیگر زیرساخت‌ها مثل آب از جمله مهمترین موانع ساخت مسکن در کرمان خوانده می‌شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان در ادامه با اشاره به محدودیت‌های آپارتمان‌نشینی اظهارداشت: چه نیازی است که مردم را در تنگنا قرار دهیم تا چندین نفر در یک محدوده زندگی کنند، کما اینکه ممکن است در مراحل ساخت نیز درگیری، تعارض منافع و اشکالاتی در نحوه ساخت و ساز به وجود بیاید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: پس از گذشت ۱۲ تا ۱۳ سال از زمان ساخت طرح‌های مسکن گذشته، همچنان بحث‌های قضایی و حقوقی را در تعداد زیادی از پرونده‌ها داریم به طوری که برخی مردم پول خود را پرداخت کرده‌اند، برخی آورده‌ای نداشته‌اند و به علت اینکه این پروژه‌ها انبوه‌سازی بوده، کل پروژه به مشکل خورده است.

وی ادامه داد: در واقع با ایجاد چنین مشکلی، مجموعه‌ای از مردم درگیر می‌شوند، چه آنان که به وظایف خود عمل کردند یا نکردند؛ درهمین راستا طرح ویلاسازی شهرک‌های حیات طیبه در کرمان اجرایی خواهد شد و مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

حافظی با اشاره به ضرورت همت و تلاش دستگاه‌های اجرایی برای صدور مجوز استفاده از اراضی تحت تملک دستگاه‌ها عنوان کرد: باید ظرفیتی ایجاد شود که از این اراضی به نحو مطلوب استفاده کنیم، ضمن آنکه اجرای این شهرک‌سازی‌ها، دغدغه های زیست محیطی و سایر دستگاه‌ها را رفع می‌کند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=104266
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.