مدیرکل کمیته امداد استان کرمان خبر داد:


هزار خانواده مددجوی کمیته امداد استان کرمان فاقد مسکن هستند

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با بیان اینکه هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد در شهر کرمان فاقد مسکن هستند در ادامه از شهرداری و شورای شهر کرمان درخواست کرد: در بحث تأمین زمین جهت ساخت مسکن برای این خانواده‌ها با این نهاد همکاری کنند.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، ناصر عسکری‌نژاد در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر کرمان ضمن ارائه گزارش شش‌ماهه از فعالیت‌ها و برنامه‌های این نهاد در حوزه‌های مختلف گفت: امیدواریم با همراهی و همکاری شهرداری و شورای شهر بتوانیم خدمت مطلوب به جامعه هدف که بهترین خلق و به توصیه امام راحل صاحبان اصلی این نظام و انقلاب هستند ارائه دهیم.

او بابیان اینکه سرلوحه کار ما کار میدانی و حضور در بین مردم و در کنار مردم بودن بر اساس توصیه مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت محرومان است در ادامه به ملاقات مردمی با خانواده‌های نیازمند اشاره کرد و افزود: علاوه بر دیدار و ملاقات مردمی که صبح روزهای یکشنبه برای این کار اختصاص داده‌ایم هر هفته عصر و شب روزهای یکشنبه از منازل سه تا چهار مورد از افرادی که به این نهاد مراجعه و مشکلات خاص دارند سرکشی و به مشکلات آن‌ها رسیدگی می‌کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان بازدید به‌صورت هفتگی از منازل مددجویان را جزء اولویت‌های کاری خود عنوان کرد و افزود: یکی از برنامه‌های اصلی این نهاد توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت است و این سرلوحه کار ما به‌ ویژه در دهه‌های اخیر قرارگرفته است.

عسکری نژاد با بیان اینکه در زمینه اشتغال و توانمندسازی مددجویان قدم‌های مؤثری توسط این نهاد برداشته‌شده است تصریح کرد: سال گذشته ۴۴۰ میلیارد تومان پرداخت تسهیلات برای خانواده‌های تحت حمایت و نیازمند در قالب تسهیلات اشتغال‌زایی در استان داشته‌ایم که موفق به ایجاد ۱۵ هزار و ۹۹۸ فرصت شغلی شده‌ایم.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان اظهار کرد: سهم بالایی از اشتغال استان سال گذشته توسط این نهاد محقق شده و کمیته امداد استان کرمان موفق به کسب رتبه نخست اشتغال در بین ادارات کمیته امداد سراسر کشور شده است.

عسکری نژاد با بیان اینکه امسال ۱۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد ۲۴ هزار و ۵۰ مورد فرصت شغلی به کمیته امداد استان کرمان اختصاص داده‌ شده است گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون موفق به ایجاد ۱۵ هزار فرصت شغلی در استان شده‌ایم.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان تصریح کرد: کمیته امداد طی سه سال اخیر شش هزار واحد مسکونی را با استفاده از تسهیلات و مساعدت‌های بلاعوض، کمک‌های خیران و تسهیلات بنیاد مسکن احداث کرده است.

او ادامه داد: هم‌اکنون هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد در شهر کرمان فاقد مسکن هستند که در صورت حل مشکل زمین از سوی دستگاه‌های مربوطه آماده ساخت مسکن برای این خانواده‌ها هستیم.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان خواستار همکاری شورا و شهرداری کرمان در زمینهٔ ارائه خدمات به مددجویان کمیته امداد درزمینهٔ‌های مختلف ازجمله تأمین زمین، تخفیف عوارض خدمات شهری، عوارض صدور پروانه ساختمانی و اشتغال‌زایی مددجویان شد.

او به ظرفیت صندوق امداد ولایت در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به اقشار نیازمند نیز اشاره کرد و گفت: شهرداری کرمان می‌تواند با سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت از ظرفیت این صندوق در جهت پرداخت تسهیلات به افراد نیازمند معرفی‌ شده از سوی شهرداری و شورای شهر بهره بگیرد.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان به موضوع حاشیه‌نشینی در کرمان نیز اشاره و تأکید کرد: در بحث ساماندهی این معضل و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و یا به حداقل رساندن آسیب‌ها آماده همکاری با شهرداری هستیم.

سعید شعرباف در نشست مدیرکل کمیته امداد استان با اعضای شورای شهر گفت: تفاهم‌نامه‌ای خوب و عملیاتی بین شهرداری کرمان و کمیته امداد تهیه‌کرده‌ایم، که باید گام‌های عملیاتی در این خصوص برداریم.

شعرباف با اشاره به پروژه‌های اقدام ملی مسکن و ابلاغیه معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری گفت: شبیه این تخفیفات را می‌توان با مصوبه شورا برای ساخت‌وساز مسکن متعلق به خانواده کمیته امداد اِعمال کرد.۱۰۰۰ زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد کرمان فاقد مسکن هستند

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=98472
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.