برای تامین زمین، نهضت ملی مسکن صورت گرفت


۲۷۸ هکتار به محدوده شهر رفسنجان و ۱۰۴ هکتار به سیرجان اضافه می‌شود

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری از موافقت شورا با الحاق بیش از ۴۰۰ هکتار اراضی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن به محدوده شهر‌های رفسنجان، سیرجان و آران و بیدگل خبر داد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، خسرو دانشجو دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری از برگزاری نهمین جلسه شورا عالی شهرسازی و معماری در سال جاری و الحاق بخشی از اراضی به محدوده برخی شهر‌ها برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: الحاق اراضی ۲۷۸ هکتاری به محدوده شهر رفسنجان به منظور تامین زمین برای طرح نهضت ملی مسکن در نهمین جلسه شورا با توجه به نیاز‌های شهر رفسنجان با نظر تمامی اعضا و نظر کمیته فنی شورا، مصوب شد.

معاون معماری و شهرسازی همچنین افزود: الحاق اراضی ۱۰۴ هکتاری به محدوده شهر سیرجان در کرمان برای طرح نهضت ملی مسکن با ملاحظاتی از جمله تامین سرانه فضای سبز، تامین سرانه‌های خدماتی، عدم تداخل قانونی با حریم قانونی اراضی پادگان به تصویب رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: شورای‌عالی شهرسازی و معماری با بلندمرتبه‌سازی در شهر سمنان به شکل پهنه‌ای با اکثریت آرای اعضای اصلی شورا رای مثبت داد.

به گفته دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری، طرح جامع شهر مبارکه با جمعیتی افزون بر ۹۳ هزار نفر در افق ۱۴۱۷ با رعایت ملاحظاتی همچون تامین حداقل سرانه ۱۵ متر فضای سبز برای شهر مبارکه، حفظ اراضی کشاورزی و باغ‌های مجموعه شهر مصوب شد.

او تاکید کرد: توصیه مجموعه شورای عالی شهرسازی و معماری به شهر مبارکه و مسئولان محلی این بود تا نسبت به گسترش فضای سبز تا جایی که ممکن است توجه داشته باشند و همچنین مقرر شد تا جاده ارتباطی بین شهر مبارکه و کارخانه فولاد مبارکه در حاشیه جاده ارتباطی حتما توسط فولاد مبارکه درختکاری و آبیاری شود.

دانشجو همچنین از الحاق ۲۶ هکتار اراضی منفصل به شهر آران و بیدگل برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=108852
2 نظرات
  1. غلامرضا ملاحسینی می گوید

    سلام کم کم داره نزدیک انتخابات میشه خونه ساخته میشود زمین تامین میشود وووو ای کاش انتخابات هفتگی میشد مسئولان مسن هستند و فراموش کار هستند

  2. یزدان می گوید

    با سلام
    مرکز شهررفسنجان و محلات قدیمی تماما افاغنه ساکن هستند چرا جهت نوسازی قلب شهر و راهکار برای املاک قدیمی موروثی اقدامی نمیشود!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.