نماینده مجلس: روند ساماندهی منطقه حاشیه نشین ۱۴معصوم کرمان تسریع یابد

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، خواستار تسریع در ساماندهی منطقه حاشیه نشین ۱۴معصوم از توابع شهر کرمان شد.

به گزارش کرمان نو به نقل از روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس، محمدرضا پورابراهیمی در نشست بررسی مشکلات حاشیه شهر و منطقه ۱۴ معصوم و اتخاذ راهبردهای پیشگیرانه با حضور موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان، شهردار، و جمعی از مردم منطقه حاشیه نشین ۱۴ معصوم کرمان افزود: در طول یک سال و نیم گذشته جلسات مستمری برای ساماندهی حاشیه این شهر با نگاه محوری به جایگاه دستگاه قضایی برگزار شده است و خوشبختانه امروز طرح جامعی برای ساماندهی محله صنعتی آماده است و بزودی بعد از مصوبات کمیسیون های تخصصی در استان و موافقت های وزیر ساماندهی را انجام می دهیم.

وی ادامه داد: پس از ساماندهی امور در محله صنعتی، ساماندهی منطقه ۱۴ معصوم نیز در دستور کار قرار گرفته و باید توجه داشت که این منطقه از مناطق خاص کرمان است و  مردم درگیر مسائلی هستند که در این منطقه شکل گرفته است.

وی با اشاره به این مطلب که در حوزه روستای الله آباد چندین جلسه داشته برگزار کرده ایم و جمع بندی بسیار خوبی در این رابطه انجام شده است، تاکید کرد: درصددیم براساس ضوابط آنچه امکان پذیر است را به کار گیریم تا وضعیت منطقه ۱۴ معصوم ساماندهی پیدا کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این مطلب که دستگاه قضایی به مسائل حقوقی و قضایی منطقه 14 معصوم اشراف کامل دارد، ادامه داد: وضعیت اسناد و املاک منطقه باید مشخص شود تا تکلیف خود را بدانیم.

پورابراهیمی تاکید کرد: کار دادگستری در راستای ساماندهی حاشیه نشینی در شهر کرمان ارزشمند است و مدیران واحدهای مختلف باید بدانند انجام اقدامات مقطعی به نفع مردم این منطقه نیست لذا از این رو دستگاه های اجرایی مربوطه باید براساس برنامه های جامع در راستای ساماندهی حاشیه نشینی اقدام کنند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کلید ساماندهی و تعیین تکلیف منطقه ۱۴ معصوم به دست شهرداری است.

وی واگذاری انشعابات موقت را یکی از موارد قانونی برشمرد و تاکید کرد: دستگاه های خدمات رسان در این زمینه باید براساس قانون و طرح جامع اقدام کنند.

وی گفت: شهرداری باید در بازه زمانی کوتاه نسبت به تهیه پیش نویس طرح جامع ساماندهی منطقه حاشیه نشین ۱۴ معصوم اقدام کند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=81869
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.