پرداخت کمک هزینه برای جلوگیری از سوءتغذیه کودکان کرمانی

صادقی گفت: ۱۷ میلیارد و ۳۲۵ میلیون تومان طی ۹ ماه برای درمان کودکان و مادران مبتلابه سوءتغذیه در استان کرمان هزینه شده است.

به گزارش کرمان نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، یحیی صادقی به حمایت کمیته امداد از ۱۱ هزار و ۸۰۰ کودک مبتلابه سوءتغذیه و ۷۴۵۰ مادر باردار و شیرده در استان کرمان اشاره کرد و گفت: هدف از این کار ارتقاء وضعیت تغذیه مادران شیرده و باردار و کودکان دچار سوءتغذیه زیر پنج سال است و رویکرد اصلی کمیته امداد، آموزش شیوه‌های ارتقاء کیفیت مراقبت از مادران باردار، شناسایی زودهنگام مادران مبتلابه سوءتغذیه و اجرای موفق طرح توزیع سبد غذایی سالم و کامل است.

به گفته او آن دسته از مادران دچار سوءتغذیه که از طریق مراکز بهداشتی به کمیته امداد معرفی می‌شوند می‌توانند به فروشگاه‌های طرف قرارداد مراجعه و ماهیانه به میزان ۱۰۰ هزار تومان کالا خریداری کنند.

صادقی می‌گوید: مادران باردار از ابتدای ماه چهارم بارداری تا ۲۴ ماه پس از زایمان، مشمول بهره‌مندی از مزایای این طرح خواهند شد تا بدین ترتیب، دوره بارداری و شیردهی موفقی را سپری کنند.

او گفت: کودکان دچار سوءتغذیه نیز به همت مراکز بهداشت و درمان استان شناسایی و به کمیته امداد معرفی می‌شوند و این نهاد برای رفع سوءتغذیه این کودکان نیز ماهیانه کارت‌های سبد غذایی به ارزش ۱۰۰ هزار تومان برای خرید از فروشگاه صادر می‌کند.

صادقی با اشاره به اینکه سوءتغذیه این کودکان در صورت بی‌توجهی می‌تواند در آینده بیماری‌ها و ناهنجاری‌های زیادی در پی داشته باشد، می‌گوید: برای تأمین مواد خوراکی موردنیاز هر کودک، حساب بانکی ویژه‌ای افتتاح‌شده که سقف برداشت ماهیانه سرپرست خانواده برای هر کودک، معادل تهیه یک سبد غذایی است که تنها جهت خرید اقلامی که مصرف آن‌ها برای کودک مفید و ضروری است امکان خرید وجود خواهد داشت تا از این طریق مواد ضروری موردنیاز رشد کودکان با نظارت این نهاد تأمین شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=84386
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.