پروژه اجرای شبکه فاضلاب شهر کرمان طی ۵ سال به اتمام می‌رسد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان کرمان،‌ غلامرضا زین الدینی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان کرمان توضیحاتی در زمینه اجرای پروژه فاضلاب شهر کرمان ارائه کرد.

زین الدینی در این رابطه گفت: عملیات اجرایی پروژه فاضلاب شهر کرمان از سال ۷۶ آغاز شد و بر اساس طرح اولیه پیش بینی شده بود طی مدت ۱۵ سال یعنی تا سال ۹۵ با اجرای ۱۴۴۰ کیلومتر اجرای شبکه جمع آوری،پروژه فاضلاب شهر کرمان به پایان برسد.

وی افزود: علیرغم گذشت ۲۱ سال از آغاز این پروژه به علت کمبود نقدینگی تنها ۳۳ درصد آن اجرا شده است.

مدیر امور آبفا شهرستان کرمان در ادامه بیان داشت: خوشبختانه طی یک هفته آینده مبادله قرارداد با سرمایه گذار بخش خصوصی انجام می شود و بر اساس این قرارداد مابقی اجرای شبکه فاضلاب شهر کرمان از سال ۹۸ توسط بخش خصوصی آغاز می شود و ظرف مدت ۵ سال به پایان می رسد.

زین الدینی در زمینه واگذاری انشعاب فاضلاب نیز گفت: تمامی کسانی که انشعاب آب دارند حتما باید انشعاب فاضلاب نیز خریداری نمایند و حق انشعاب فاضلاب به میزان هر واحد مسکونی که یک سیفون دارد ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان می باشد که ۳۰ درصد آن نقد و مابقی طی اقساط ۶ ماهه از مشترک دریافت می شود.

مدیر امور آبفا شهرستان کرمان در پایان با اشاره به میزان بارندگی در سال جاری گفت: متاسفانه وضعیت تامین آب شهر کرمان در سال آینده وخیم تر  است.در تابستان سال جاری با کمبود ۹۰۰ لیتر آب در ثانیه مواجه بودیم ولی درسال ۹۸ این میزان با ۱۱۰۰لیتر در ثانیه می رسد و امیدواریم با همکاری شهروندان و مدیریت مصرف بتوانیم بدون مشکل تابستان پیش رو را سپری کنیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=23266
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.