پل ابوذر کرمان به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد

سیدمصطفی آیت‌ا‌‌للهی‌موسوی با اشاره به اینکه سال گذشته در نقاط مختلف استان کرمان پروژه‌های عمرانی متعددی به مناسبت‌های مختلف افتتاح و به بهره‌برداری رسیدی و عملیات اجرایی برخی از این پروژه‌ها آغاز شد گفت: افتتاح چندین پروژه‌ بزرگ صنعتی، پروژه‌های آبرسانی و برقرسانی روستایی، افتتاح چندین پروژه در حوزه راه‌های استان و پروژه بزرگ گازرسانی به‌مناطق جنوب و شرق استان کرمان از جمله طرح‌هاست.

به گزارش تسنیم، وی با بیان اینکه سال گذشته پس از 6 سال افتتاح پل سیدی را داشتیم افزود: پل آزادی در روزهای پایانی سال گذشته در شهر کرمان افتتاح شد و طرح فضای سبز این پروژه به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان با اشاره به اینکه شهرداری کرمان و قرارگاه خاتم پیمانکار پروژه پل شهید الله‌دادی معروف به پل ابوذر کرمان در تلاش هستند تا این پروژه نیز به زودی به بهره‌برداری برسد عنوان کرد: اجرای مابقی پل‌های شهر کرمان هم در برنامه است.

وی با بیان اینکه در ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی تمام تلاش خود را برای استقبال از مسافران نوروزی داشتیم گفت: امسال خوشبختانه با افزایش تعداد مسافران نوروزی در استان کرمان روبه‌رو بودیم و رشد 43 درصدی گردشگران نوروزی در استان را داشتیم.

آیت‌ا‌‌للهی‌موسوی به رشد 33 درصدی ترددها در جاه‌های استان کرمان در تعطیلات نوروزی امسال اشاره کرد و افزود: با وجود این افزایش ترددها با تمهیدات انجام شده و با همراهی خود مسافران و رانندگان کاهش 26 درصدی تلفات را در تصادفات نوروز امسال در استان کرمان داشتیم.

وی با بیان اینکه خطر هجوم سیل به سمت کرمان از سمت ماهان، کوه‌های صاحب‌الزمان(عج) و ده‌بالا وجود دارد گفت: روز گذشته جلسه‌ای برای اجرای عملیات ساخت سیل‌بند شهر کرمان برگزار و مقرر شد در روزهای آینده عملیات اجرایی سیل‌بند شهر کرمان آغاز شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان با اشاره به اینکه هزینه اجرای این پروژه توسط پیمانکار حدود 40 میلیارد تومان برآورد شده است بیان کرد: در حال حاضر تلاش می‌کنیم تا با هزینه کمتر و با استفاده از محافظت اضطراری در این مسیرها در صورت جریان شدن آب، با انحرف آن از سمت غرب از شهر کرمان خارج شود تا در فرصت مناسب بتوانیم طرح‌های بلندمدت را اجرایی کنیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=26614
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.