کاهش ۶ درصدی آمار طلاق در جیرفت

رئیس دادگستری شهرستان جیرفت از کاهش ۶ درصدی آمار طلاق در سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن خبر داد.

احمد علی انجم روز افزود: برگزاری جلسات متعدد با مشاوران خانواده و استفاده از ظرفیت مشاوران در امر اختلافات خانوادگی سبب کاهش آمار طلاق در جیرفت شده است.

وی تصریح کرد: سال گذشته ۱۲ هزار و ۸۳۵ فقره پرونده به شعب دادگاه های ( شعب کیفری یک – کیفری ۲ و انقلاب) جیرفت وارد شد که قضات این محاکم موفق به رسیدگی به ۱۲ هزار و ۴۰۸فقره پرونده شده اند.
وی با بیان اینکه متوسط زمان رسیدگی به پرونده ها در دادگستری جیرفت ۱۴۱ روز است اظهار داشت: متوسط نرخ رسیدگی در شعب دادگاه های جیرفت ۹۷ درصد است.
رئیس دادگستری جیرفت از صلح و سازی ۶ هزار و ۲۰۰ پرونده در این شهرستان خبر داد و گفت: سال گذشته هشت هزار و ۶۹۱فقره پرونده به شوراهای حل اختلاف جیرفت وارد و طی این مدت هشت هزار و ۹۲۱ پرونده مختومه شده است.
وی متوسط نرخ رسیدگی در شوراهای حل اختلاف را ۱۰۳ درصد و متوسط زمان رسیدگی را ۳۰ روز اعلام کرد.
۷۳ درصد ابلاغیه ها در جیرفت به صورت الکترونیکی انجام می شود

 

انجم روز گفت: میزان ابلاغ های الکترونیک در شهرستان جیرفت از ۳۷ درصد طی سال ۹۶ به ۷۳ درصد در سال ۹۷ افزایش یافت.
وی ضمن بر شمردن آثار مثبت ابلاغ الکترونیک در جهت جلوگیری از اطاله دادرسی در محاکم قضایی اظهار داشت: به همین منظور علاوه بر همکاری به منظور راه اندازی دفتر خدمات الکترونیک قضایی در شهرستان، یک باجه از این دفتر جهت ثبت نامه ثنا در ورودی دادگستری راه اندازی شده که خود کمک شایانی به ارباب رجوع و رضایتمندی مراجعان از دستگاه قضایی است.
 سال ۹۷ کمترین تصرفات اراضی ملی و تعدی به انفال عمومی را در جیرفت شاهد بودیم

 

رئیس دادگستری جیرفت با بیان اینکه حفظ انفال عمومی و اراضی ملی از اهمیت خاصی برخوردار است، گفت: دستگاه قضایی با تلاش های که در سال های ۹۵ و ۹۶ در مجموعه شهرستان جیرفت انجام داد شاهد کمترین تصرفات اراضی ملی و تعدی انفال عمومی را در سال ۹۷ داشت.
وی تصریح کرد: در راستای حفظ حقوق شهروندی دستگاه قضایی شهرستان جیرفت اقدام به تاسیس و راه اندازی شعبه شورای حل اختلاف ویژه زندان، همچنین راه اندازی دفتر حقوق شهروندی در زندان جیرفت کرده است.
انجم روز به ایجاد شعبه دوم اجرای احکام شورای حل اختلاف در جیرفت اشاره کرد و گفت: تمام اقدامات انجام شده موجب ایجاد صلح و سازش شده و از تضییع حقوق شهروندی جلوگیری شده است.
شهرستان جیرفت با ۳۰۸ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.