هشدار دادستان زرند درباره قاتل فراری جوان ۲۵ساله


کمک به اختفا یا فرار متهم جرم است

در پی درگیری منجر به قتل جوانی ۲۵ساله در یکی از روستاهای زرند، دادستان این شهرستان، از صدور دستور بازداشت قاتل فراری خبر داد.

به گزارش کرمان نو رضا یعقوبی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند گفت: با اعلام گزارش درگیری و قتل یک جوان در یکی از روستاهای زرند، بلافاصله با اعزام بازپرس به محل، دستور قضایی برای رسیدگی به موضوع و دستگیری قاتل صادر شد، اما به دلیل حساسیت موضوع، جزئیات پرونده و نتیجه اقدامات اطلاعاتی و پلیسی پس از دستگیری قاتل از طریق روابط‌عمومی دادگستری شهرستان، انجام خواهد شد.
دادستان زرند تصریح کرد: باتوجه‌به آن که قاتل در حین فرار نیز درگیری‌های منجر به جرح دیگری نیز داشته است؛ گمانه‌زنی‌هایی در خصوص انگیزه وی انجام‌گرفته و شایعاتی مطرح شده که می‌تواند در فرایند دستگیری و روند رسیدگی به موضوع خلل ایجاد کند و به همین دلیل ضروری است، تنها درصورتی‌که اطلاعاتی از محل اختفای قاتل وجود دارد صرفاً به نهادهای اطلاعاتی و پلیسی اعلام و از انتشار اخبار کذب یا اطلاع‌رسانی غیرمسئولانه از سوی افراد غیرمرتبط خودداری شود.
مدعی‌العموم زرند با تأکید بر جرم‌انگاری مساعدت به فرار متهم تصریح کرد: مطابق قانون مجازات اسلامی تسهیل فرار متهم و یا کمک به اختفای آن جرم است و در این زمینه در صورت اثبات موضوع، برای مرتکبین نیز پرونده قضایی تشکیل و اقدام قاطع قانونی علیه آن‌ها انجام خواهد شد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=116720
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.