۱۱ هزار و ۸۰۰ کودک مبتلابه سوءتغذیه تحت پوشش کمیته امداد کرمان هستند

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان بابیان اینکه هم‌اکنون ۱۱ هزار و ۸۰۰ کودک مبتلابه سوءتغذیه و ۷۴۵۰ مادر باردار و شیرده از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند هستند، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون شش میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان برای رفع سوءتغذیه این کودکان و مادران باردار هزینه شده است.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، “یحیی صادقی” امروز ۲۷ شهریورماه با اعلام این خبر، هدف کمیته امداد در حمایت از کودکان گرفتار سوءتغذیه و مادران باردار و شیرده را ارتقاء وضع تغذیه این افراد دانست و افزود: رویکرد اصلی این نهاد، آموزش شیوه‌های ارتقاء کیفیت مراقبت از مادران باردار، شناسایی زودهنگام مادران مبتلابه سوءتغذیه و اجرای موفق طرح توزیع سبد غذایی سالم و کامل است.

وی بیان کرد: آن دسته از مادران دچار سوءتغذیه که از طریق مراکز بهداشتی به کمیته امداد معرفی می‌شوند می‌توانند به فروشگاه‌های طرف قرارداد مراجعه و به میزان ۱۰۰ هزار تومان کالا خریداری کنند و مادران باردار از ابتدای ماه چهارم بارداری تا ۲۴ ماه پس از زایمان، مشمول بهره‌مندی از مزایای این طرح خواهند شد تا بدین ترتیب، دوره بارداری و شیردهی موفقی را سپری کنند.

صادقی گفت: کودکان دچار سوءتغذیه نیز توسط مراکز بهداشت و درمان استان شناسایی و به کمیته امداد معرفی می‌شوند و این نهاد برای رفع سوءتغذیه این کودکان نیز ماهیانه کارت‌های سبد غذایی به ارزش ۱۰۰ هزار تومان جهت خرید از فروشگاه صادر می‌کند و سبد غذایی شامل برنج، ماکارونی، عدس، پنیر، مرغ، خرما، روغن، نخود، لوبیا، تن ماهی، سویا و … است که ماهانه بین مادران باردار و شیرده و کودکان سوءتغذیه توزیع می‌شود.

وی درباره اجرای طرح «همسفره» با رویکرد تلاش در جهت رفع سوءتغذیه کودکان زیر پنج سال گفت: این طرح به‌منظور تأمین حداقل نیاز غذایی کودکان نیازمند که سرپرست آن‌ها توانایی مالی کافی را ندارند، اجراشده است.

مدیرکل کمیته امداد ستان کرمان ادامه داد: برای تأمین مواد خوراکی موردنیاز هر کودک، حساب بانکی ویژه‌ای افتتاح‌شده که سقف برداشت ماهیانه سرپرست خانواده برای هر کودک، معادل تهیه یک سبد غذایی است که تنها جهت خرید اقلامی که مصرف آن‌ها برای کودک مفید و ضروری است امکان خرید وجود خواهد داشت تا از این طریق مواد ضروری موردنیاز رشد کودکان با نظارت این نهاد تأمین شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=76955
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.