مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان خبر داد


۶۶۹ روستا در استان درگیر تنش آبی هستند

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان برای رفع تنش آبی ۶۶۹ روستا در استان کرمان هزار و ۱۶۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از مهر،‌ عبدیان در جلسه بررسی مشکل تنش آبی روستاهای شهرستان فهرج افزود: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه و ثارالله معین اجرای طرح در این شهرستان فهرج معرفی شده و مشکلات شهرستان که در زمینه نقشه بوده در جلسات استانی مطرح و قرار شد به صورت ویژه رسیدگی شود.

وی از اعزام گروه‌های مطالعاتی برای پیگیری نقشه‌های فهرج در زمینه آبرسانی خبر داد و افزود: با هماهنگی و همکاری مسئولان محلی مشکل نقشه تا حدودی حل شده است.

مدیر عامل شرکت آبفای استان ابراز امیدواری کرد: با همکاری سپاه طرح‌هایی که پیشرفت فیزیکی حدود ۹۰ درصد دارند، با تجهیز چاه و وصل خطوط انتقال در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

عبدیان درباره دستگاه تصفیه آب که مدت‌ها در فهرج بدون استفاده بوده گفت: این دستگاه تصفیه خانه ارتقا کیفی آب، برای ارتقا کیفی آب و حذف فلزات سنگین آب است و تا دو ماه آینده به بهره برداری می‌رسد.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان: در سفر به فهرج در زمینه راه اندازی خط انتقال برق در روستای دهنو اسماعیل آباد، لوله برای آسفالت برای شهر فهرج وبرخی روستاها در بخش نگین کویر اقدام خواهد شد.

وی همچنین در زمینه وضعیت کار جوان فداکار فهرجی که برای جلوگیری از هدر رفت آب پارسال در سرمای سوزان کویر به دل آب زده بود گفت: کارهای استخدام این جوان فهرج درحال انجام است و تأمین اعتبار برای تخصیص بیل مکانیکی برای آبفای فهرج انجام شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=104130
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.