وزیر بهداشت:


۸۰ درصد تخت‌های بیمارستان پاستور بم اشغال است

کرمان‌نو- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیمارستان پاستور بم یکی از بیمارستان های اصلی بم است که۸۰ درصد اشغال تخت دارد.

به گزارش خبرنگار کرمان‌نو، دکتر بهرام عین اللهی روز پنجشنبه در جریان بازدید از طرح‌های درمانی شهرستان بم افزود: پاستور بیمارستانی با بهره وری بسیار خوب است که نسبت به جمعیت بم و چهار شهرستان اطراف نیاز به گسترش داردو تا حدودی در حال انجام است .

او اظهار داشت: بیمارستان دیگری در کنار پاستور در حال ساخت است که حدود ۲۰ درصد پیشرفت دارد و همچنین مبلغ پنج هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر استانی رییس جمهور برای آن در نظر گرفته شده است.

 

 

عین‌اللهی افزود: پیگیری های لازم برای اعتبار درنظر گرفته شده بیمارستان ۲۰۲ تختخوابی بم صورت خواهد گرفت.

وزیر بهداشت عنوان کرد: بحث سلامت خانواده از کارهای مهمی است که پیشنهاد می‌شود انجام گیرد و اگر طرح سلامت خانواده در بم اجرایی شود به ازای هر کدملی یک پرونده سلامت برای افراد تشکیل و نظام ارجاع فعال می‌شود.

عین اللهی همچنین ادامه داد: در حوزه درمان یک مرکز ناباروری و همچنین یک کلینیک تخصصی و فوق تخصصی توسط خیران شهرستان بم ساخته شده که بسیار فعال است.

به گفته او در طرح سلامت خانواده اگر شخصی نیاز به بستری داشته باشد ۹۵ درصد هزینه را دولت پرداخت می‌کند.

وزیر بهداشت در خصوص راه اندازی اورژانس هوایی که قول آن در دولت های گذشته داده شده بود نیز گفت: راه اندازی اورژانس هوایی بستگی به قرارداد و همکاری با ارگان های نظامی دارد که باید بررسی شود.

او خاطرنشان‌کرد: دومین دستگاه ام ار آی در بم راه اندازی شده است که می تواند نیاز مردم را به خوبی تامین کند .

عین اللهی اضافه کرد:در بیمارستان پاستور ساختمان الحاقی بخش سی سی یو ،ساختمان آموزشی پاستور و دو خوابگاه دخترانه و پسرانه در بم راه اندازی شده اما با توجه به حجم دانشجویان نیاز مبرم به احداث خوابگاه وجود دارد که کمک می‌کنیم خوابگاه‌های دیگر در این شهرستان راه اندازی شود.

وزیر بهداشت اظهارداشت: مسکن متخصصین در بیمارستان‌های فهرج، نرماشیر و ریگان راه اندازی شده و همچنین دومین دستگاه سی تی بیمارستان پاستور نیز راه اندازی شده بود .

او گفت: در دو ماه آینده شاهد راه اندازی مرکز تحقیقات بیماری‌های واگیر ، افتتاح سالن ورزشی بیمارستان پاستور، افتتاح ساختمان دانشکده بهداشت و مرکز جامع سلامت شهری قاسم زاده و باغستان خواهیم بود .

به گفته او در دهک های اول تا سوم تمامی خدمات درمانی به صورت رایگان اعلام شده است.

بیمارستان پاستور بم یک بیمارستان ۹۲ تختخوابی است که نزدیک به ۳۴۰ تخت دارد و ۸۰ درصد تخت های این بیمارستان اشغال است

به گزارش کرمان‌نو ، وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی ظهر پنجشنبه بعد از حضور در جیرفت و چند شهرستان دیگر جنوب کرمان وارد شهرستان بم شد و از بیمارستان ۲۰۲ تختخوابی درحال احداث بم و بیمارستان پاستور بم بازدید به عمل آورد.

 

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=107727
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.