20 درصد مبتلایان به اُمیکرون اطفال هستند/برگزاری اعتکاف در شهرهای قرمز ممنوع است

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: 20 درصد مبتلایان را اطفال تشکیل داده اند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: 20 درصد مبتلایان را اطفال تشکیل داده اند.

به گزارش خبرنگار «کرمان‌نو»رحمان جلالی عصر امروز 23 بهمن ماه در ستاد مقابله با کرونای استان کرمان گفت: ‌در استان هیچ شهر در وضعیت آبی کرونایی ندارد و متاسفانه وضعیت کرونا در شهرستان های کرمان، زرند، کوهبنان، رفسنجان، شهربابک، سیرجان، بردسیر، رابر، بافت، ارزوئیه، جیرفت، بم، نرماشیر، رودبار جنوب، کهنوج، منوجان و قلعه‌گنج ‌قرمز است.

وی افزود: شهرستان های راور، انار، عنبرآباد و فاریاب در وضعیت نارنجی و شهرستان های فهرج و ریگان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

جلالی اظهار کرد: مدارس دوره متوسطه اول و دوم با تشخیص دانشگاه علوم پزشکی، آموزش و پرورش و فرمانداری به صورت اقتضایی تعطیل می شوند.

وی در ادامه از محدودیت های کرونایی سخن به میان آورد و افزود: کلیه جلسات اداری با سقف 30 نفر در مدت زمان 90 دقیقه برگزار شود و کلیه ماموریت های غیرضرور لغو شده اند و همچنین پروازها با 60 درصد ظرفیت صورت گیرد. همچنین کارمندان مبتلا با نظر پزشک پنج روز باید قرنطینه شوند و اگر علایم آنها ادامه دار بود با نظر پزشک این مرخصی تمدید می شود.

جلالی برگزاری مراسم اعتکاف در شهرهای قرمز را ممنوع اعلام کرد و افزود: مراسم اعتکاف در شهرهای در وضعیت زرد و نارنجی کرونایی با شرط اینکه افراد بالای 60 سال و افراد دارای بیماری زمینه ای پذیرش نشوند و افرادی که سه دز واکسن خود را تزریق کرده باشند یا تست PCR منفی ارایه می دهند، می توانند در این مراسم شرکت کنند.

انتهای پیام

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=85061
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.