۳۹۱ هزار نفر در تصادفات مصدوم شدند


آمار قربانیان تصادفات رانندگی از مرز ۲۰ هزار تن گذشت

پزشکی قانونی اعلام کرد که در سال گذشته ۲۰ هزار و ۴۵ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با سال قبل از آن که تعداد تلفات ۱۹ هزار و ۴۹۰ نفر بود، ۲.۸ درصد بیشتر شده است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، پزشکی قانونی اعلام کرد که در سال گذشته تعداد تلفات حوادث رانندگی با رشد ۲.۸ درصدی به ۲۰ هزار و ۴۵ نفر رسید که از این تعداد ۱۵ هزار و ۸۵۴ نفر مرد و چهارهزار و ۱۹۱ نفر زن هستند.

در سال ۱۴۰۲، بیشترین آمار تلفات تصادفات به ترتیب در استان‌های فارس با یک‌هزار و ۶۱۴ مورد فوتی، تهران با یک‌هزار و ۴۴۹ مورد فوتی و سیستان و بلوچستان با یک‌هزار و ۴۳۶ مورد فوتی بود و کمترین آمار تلفات نیز در استان‌های ایلام با ۱۷۳ مورد فوتی، کهگیلویه و بویراحمد با ۲۲۴ مورد فوتی و اردبیل با ۲۴۳ مورد فوتی ثبت شده است.

همچنین در این سال ۱۳ هزار و ۷۷۰ نفر در محورهای برون‌شهری، چهارهزار و ۹۳۰ نفر در مسیرهای درون‌شهری، هزار و ۱۲۰ نفر در مسیرهای روستایی و مابقی کشته‌ها نیز در سایر مسیرها جان خود را ازدست‌داده‌اند.

براین‌اساس در سال گذشته بیشترین تعداد جان‌باختگان حوادث رانندگی با دو هزار و ۵۰ فوتی مربوط به شهریورماه و کمترین آن با هزار و ۴۱۱ مورد مربوط به ماه بهمن بوده است.

بر اساس این گزارش و طبق بررسی آمارهای مربوط به حوادث رانندگی در دهه نود، تعداد کشته‌های تصادفات از سال ۱۳۹۱، به کمتر از ۲۰ هزار و در برخی موارد به ۱۵ هزار کشته در سال رسیده بود، اما متأسفانه در سال گذشته با ثبت ۲۰ هزار و ۴۵ کشته در حوادث رانندگی، پس از گذشت ۱۱ سال آمار تلفات تصادفات مجدد از مرز ۲۰ هزار نفر عبور کرد این در حالی است که از سال ۱۳۹۱ تا پایان ۱۴۰۱ آمار کشته‌های تصادفات همواره کمتر از ۲۰ هزار نفر بود.

مراجعه بیش از ۳۹۱ هزار مصدوم تصادفات به پزشکی قانونی

در این سال ۳۹۱ هزار و ۶۹ نفر نیز در تصادفات مصدوم شدند و به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که ۲۷۵ هزار و ۸۰۰ نفر از آنان مرد و ۱۱۵ هزار و ۲۶۹ نفر زن بودند. تعداد مصدومان تصادفات سال ۱۴۰۲ نیز نسبت به سال قبل از آن ۵.۹ درصد بیشتر شده است.

کاهش تلفات تصادفات در اسفند ۱۴۰۲

مطابق با اطلاعات واحد آمار سازمان پزشکی قانونی کشور، در اسفند سال گذشته آمار کشته‌های تصادفات با کاهش ۱۶.۴ درصدی، از هزار و ۷۵۴ کشته در اسفند سال ۱۴۰۱، به هزار و ۴۵۹ کشته در اسفند سال گذشته رسیده است.

در این ماه ۲۶ هزار و ۹۹۷ مصدوم حوادث رانندگی نیز به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که تعداد آنان ۴.۲ درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل از آن است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=118466
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.