جا به‌جایی کوره‌های آهک شهرک صنعتی در انتظار آماده سازی زمین

به گفته شهردار منطقه ۴ زمینی در دشت زحمتکشان جاده چترود برای جا به‌جایی کوره های آهک شهرک صنعتی در نظر گفته شده و پس از آماده سازی آن این کوره ها به زودی منتقل می شوند.

نفس اهالی شهرک صنعتی کرمان سال هاست با آلودگی و گرد کوره های آهک که در کنار منازل مسکونی آنها قرار دارد گرفته است.

بیماری های پوستی و تنفسی گوشه ای از مشکلاتی است که همواره اهالی این منطقه را تهدید می کند.

در کنار این بیماری ها، معضلات اجتماعی که این کوره ها به وجود آورده اند نیز قابل توجه است.

اگر در شب های سرد زمستان گذرتان به این قسمت حاشیه شهر افتاده باشد جمعیت زیاد کارتن خواب ها و بی خانمان ها، که در فرار از سرمای زمستان به این کوره ها پناه آورده اند را می بینید.

در سال های اخیر بارها بحث جا به جایی این کوره ها مطرح شده اما انگار زور سنگ های آهک به سلامتی مردم چربیده و کوره ها پا بر جا مانده اند.

در تازه ترین اقدام اما این بار دستگاه قضا به میدان آمده و کمر همت به جا به جایی آن ها بسته است.

در همین مورد رئیس کل دادگستری کرمان گفته کوره‌های آهک شهرک صنعتی برای سلامت عمومی تهدیدی جدی محسوب می‌شود لذا ساماندهی و انتقال آنها باید در دستور کار باشد.

با آماده سازی زمین کوره ها جا به‌جا می شوند

عسکری شهردار منطقه ۴ در زمینه جا به جایی این کوره ها به کرمان نو می گوید: اخطار های لازم از طرف شهرداری داده شده و با فراهم شدن زمین مناسب به زودی کوره ها جا به جا می شوند.

وی ادامه داد: از طریق فرمانداری و استانداری نیز پیگیری های لازم در حال انجام است تا در دشت زحمتکشان در جاده چترود زمینی به صاحبان کوره های آهک داده شود.

شهردار منطقه ۴ عنوان کرد: در محل مورد نظر از نظر راه ارتباطی، آب و برق مشکلاتی وجود دارد دارد که باید حل شود.

عسکری گفت: خود صاحبان کوره ها نیز موافق جا به جایی هستند اما باید امکانات لازم برای انتقال کوره ها مهیا و کار انتقال کوره ها انجام شود.

وی ادامه داد: در هفته های اخیر معبر هایی که کوره ها در آن تجاوز کرده بودند بازگشایی شد.

شهردار منطقه ۴ در زمینه مشکل مالکیت برخی خانه های شهرک صنعتی نیز گفت: در سال های گذشته برخی زمین خواران زمین ها را به قیمت کمی به این افراد فروخته اند و حالا آن ها برای دریافت پروانه گاز یا برق به مشکل برخورده اند.

عسکری افزود: پلاک این مناطق به اسم دولت است و دولت هم شرایط خاص خود برای واگذاری را دارد. از آنجایی که توان مالی بسیاری از این اهالی برای پرداخت عوارض کافی نیست در جلسه ای با معاون پیشگیری از جرم دادگستری  برنامه ریزی شد که جلسه ای با حضور راه و شهرسازی برگزار و برای بحث مالکیت تصمیمی گرفته شود.

شهردار منطقه ۴ در زمینه دیگر اقدامات انجام شده در این منطقه گفت: در بحث جمع آوری زباله برنامه ریزی شد هفته ای ۳ بار زباله های این منطقه جمع آوری شود. زیرسازی محور اصلی که به تلمبه شهرداری معروف است انجام شده و برنامه آسفالت و جدول گذاری آن در برنامه قرار دارد.

وی افزود: زمین ورزشی هم که در این منطقه وجود داشت بهسازی شد. به کارگاه های بازیافتی نیز اخطار داده شده و پرونده ها در دادستانی است.

عسکری در خصوص مشکلات آب شهرک صنعتی نیز گفت: در خصوص آب اداره آب اعلام کرده که این منطقه روی سفره های آب است که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=56695
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.