احتمال بازگشایی اماکن مذهبی از اواسط ماه رمضان| معاون سیایی و امنیتی استاندار کرمان: اولویت با مناطق سفید است

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: این احتمال وجود دارد در مناطق کمتر آلوده از ۱۵ اردیبهشت‌ماه یا ۱۵ماه مبارک رمضان برگزاری نمازهای جماعت و جمعه و همچنین بازگشایی مساجد و زیارتگاه ها بلامانع باشد.

حمیدرضا رشیدی‌نژاد امروز در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا عنوان کرد: این تعطیلی‌ها به معنای اقدامات بی‌رحمانه ما نیست، در حال حاضر اجازه دایر کردن نماز جمعه، نماز جماعات، بازگشایی زیارت‌گاه‌ها و بقاع متبرکه از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا داده نشده است.

وی افزود: این احتمال وجود دارد در مناطق کمتر آلوده از ۱۵ اردیبهشت‌ماه یا ۱۵ماه مبارک رمضان برگزاری نمازهای جماعت و جمعه و همچنین بازگشایی مساجد و زیارتگاه ها بلامانع باشد.

رشیدی‌نژاد عنوان کرد: در مجموع ما تابع مصوبات ستاد ملی مقابله با کروناویروس هستیم و هر زمان آنها اجازه بازگشایی را دهند، ما نیز تبعیت می کنیم.

اولویت بازگشایی امکان مذهبی با مناطق سفید است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان نیز در این جلسه گفت: مقرر شده که شهرستان‌های استان از لحاظ شیوع ویروس کرونا به سه رنگ سفید، زرد و قرمز تقسیم شوند.

محمدصادق بصیری ادامه داد: بر این اساس در مناطقی که رنگ آنها سفید اعلام شده است، نماز جمعه و جماعت با رعایت پروتکل بهداشتی برگزار می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.