گلایه معاون عمرانی استاندار از مسئولین کشوری


امکانات و اعتبارات مناسب ملی به استان کرمان بدهید

معاون عمرانی استاندار کرمان با بیان این مطلب که پاسگاه و راهدارخانه کافی و امکانات مناسب نداریم، خطاب به مسئولین کشوری گفت: امکانات و اعتبارات مناسب ملی به استان کرمان بدهید.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی امروز هفتم اردیبهشت ماه در آئین تجلیل از برگزیدگان بخش ایمنی حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان حضور در نقاط حادثه خیز را مثمر ثمر دانست و اظهار کرد: سال گذشته به دلیل شیوع کرونا کرمان اعلام کرد که از پذیرش مسافر معذوریم لذا مقایسه امسال با سال گذشته درست نیست.

او با اشاره به دو میلیون و ۳۰۰ هزار تردد در ادامه با مقایسه رشد تردد جاده‌ای استان‌های مختلف با کرمان گفت: استان سیستان و بلوچستان با رشد ۲۱ درصدی، ۵۳۰ هزار تردد و استان ایلام با رشد ۱۹ درصدی ۷۲۷ هزار تردد و خوزستان با ۱۸ درصد رشد، یک میلیون و ۹۰۰ هزار تردد ثبت کرده‌اند. کرمان در وسعت و طول راه ها گسترده‌تر است و این آمارها قابل مقایسه با سایر استان‌ها نیست.

معاون عمرانی استاندار کرمان اظهار کرد: استان کرمان با بحث قاچاق سوخت و اتباع غیرمجاز مواجه است در حالی که برخی از استان‌ها با چنین پدیده‌ای آشنا نیستند و توقع کمک به استان کرمان را داریم تا بودجه‌های بیشتری به استان داده شود. متاسفانه امکانات مناسبی به ما داده نمی‌شود و وقتی که آمار تصادفات بالا می‌رود توبیخ می شویم اما وقتی آمار کاهش پیدا می‌کند می‌گویند وظیفه است.

او با تاکید برآنکه اگر امکانات داشته باشیم این کاهش ۵۴ درصدی بیشتر از ۸۰ درصد می‌شود، اظهار کرد: درصد تلفات تصادفات استان کرمان سه سال به جز سال گذشته کاهشی بوده است.

آیت‌اللهی موسوی از اقدامات و ابتکارات استان کرمان برای کاهش تصادفات سخن گفت و افزود: در ۳۰ کیلومتری ورودی و خروجی شهرها سیاه چادرهای عشایر برپا و پلیس و راهداری در این نقاط مستقر شدند و این باعث کاهش حوادث در این نقاط شد.

او با بیان این مطلب که پاسگاه و راهدارخانه کافی و امکانات مناسب نداریم، خطاب به مسئولین کشوری گفت: امکانات و اعتبارات مناسب ملی به استان کرمان بدهید. ضمن اینکه استان تهران با وجود امکانات خوب در رتبه‌های خوب قرار نداشت.

معاون عمرانی استاندار کرمان در ادامه سخنانش عنوان کرد: از ۸۰۰ نقطه حادثه خیز در کشور ۱۸۸ مورد در استان کرمان است که بیشتر آنها رفع نقص شده و در حدود ۷۱ نقطه درون شهری و برون شهری ( ۳۶ مورد برون شهری و ۳۵ درون شهری) و هفت محور دچار مشکل هستیم که باید اعتبارات مناسب به آن داده تا نقص این محورها رفع شود.

به گزارش ایسنا، محمدمهدی فداکار استاندار کرمان نیز در این مراسم با اشاره به کاهش تلفات و تصادفات در طرح نورزی استان اظهار کرد: امسال حدود ۴۰ نفر کمتر به دلیل تصادف در استان کرمان کشته شدند.

او ادامه داد: این مسئله نشان داد که می‌توان تصادفات را کاهش داد و باید این اقدامات در طول سال مستمر باشد تا در سایر روزهای سال هم تلفات جاده‌ای استان کاهش یابد.

استاندار کرمان با اشاره به مصوبات و اعتبارات اختصاصی به جاده‌های استان کرمان عنوان کرد: امیدواریم مشکلات جاده‌ای تا پایان سال کاهش یابد.

او پیشنهاد داد: کرمان حاضر است کنسرسیومی در راستای کاهش تلفات جاده‌ای تشکیل دهد و به ازای میزان کاهش تلفات، اعتباری به این کنسرسیوم برای ارتقاء ایمنی جاده‌ها اختصاص دهند.

فداکار با اشاره به همکاری ایران و روسیه و ایجاد کریدور جنوب به شمال اظهار کرد: هر مسیری که بخواهند بروند باید از استان کرمان عبور کنند و کرمان به عنوان هاب منطقه در نظر گرفته شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=103647
1 نظر
  1. علی می گوید

    فقط آمار اشتباه می‌دهید و از خودتون تعریف میکنید چرا نمی‌گویید اغلب ترددها به استان کرمان عبوری بودند چرا آمار مسافرانی که مقصد نهایی گردشگری شون استان کرمان هست را ارائه نمیدهید تا بفهمید چقدر عقب هستید ضمنا بیشتر ترددهای استان داخل استانی بودند و عبوری

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.