سرمربی تیم ملی پاراتیروکمان خبر داد:


بازگشت زهرا نعمتی به پاراتیروکمان

سرمربی تیم ملی پاراتیروکمان از حضور زهرا نعمتی در اردوی تیم ملی پاراتیروکمان از امروز ۲۵ فروردین خبر داد و گفت: عملکرد زهرا نعمتی در اردوی تیم ملی و تورنمنت جهانی چک برای حضور در پارالمپیک پاریس مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، میلاد وزیری سرمربی تیم ملی پاراتیروکمان، گفت: بعد از بازی‌های پاراآسیایی هانگژو چین چون کمانداران اردو و تمرین نداشتند نیاز به تمرین بیش‌تر داشتند، بنابراین برنامه‌ها را تا پارالمپیک فشرده‌تر کردیم تا ورزشکاران در شرایط بهتری به پاریس بروند. از سوی دیگر در اولین اردوی آمادگی متوجه شدم که کمانداران مشکل زیادی در بحث فنی کمان و همچنین نحوه تیر زدن دارند که باید به‌مرور برطرف شود.

او گفت: بر اساس ارزیابی که از عملکرد کمانداران در اولین اردوی آمادگی داشتیم روند آن‌ها صعودی بود؛ اما هدف بر این است که ورزشکاران را تا تورنمنت جهانی چک و پارالمپیک پاریس آماده کنیم؛ بنابراین طبق برنامه‌ریزی صورت‌گرفته ۹ اردو تا پارالمپیک پاریس پیش‌بینی‌شده تا ورزشکاران با آمادگی خوبی عازم پارالمپیک شوند.

وزیری همچنین با اشاره به کسب ۷ سهمیه در پاراتیروکمان، افزود: تلاش بر این است که با سهمیه کامل در پارالمپیک پاریس حضور پیدا کنیم؛ چون در تمام سهمیه‌های کسب شده شانس کسب مدال داریم؛ بنابراین اگر تمام ورزشکاران که سهمیه کسب کرده‌اند به پاریس اعزام شوند پیش‌بینی کسب ۹ مدال در رشته‌های ریکرو، کامپوند انفرادی و میکس تیم را داریم.

سرمربی تیم ملی پاراتیروکمان در پاسخ به این پرسش که شانس کسب مدال در کدام رشته در پارالمپیک پاریس بیشتر است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر کشورهای صاحب‌نام در پاراتیروکمان همچون ایتالیا، کره، هند و.. سرمایه‌گذاری خوبی در این رشته انجام داده‌اند و از تجهیزات کاملی برخوردارند. البته در پاراتیروکمان ما برعکس المپیکی‌ها در ریکرو شرایط بهتری برای کسب مدال داریم و اکثر مدال‌های کسب شده در دوره‌های گذشته در ریکرو بوده است.

او همچنین با اشاره به حضور زهرا نعمتی در اردوی تیم ملی پاراتیروکمان، اظهار کرد: دومین اردوی تیم ملی پاراتیروکمان در سال جاری از ۲۵ فروردین در تهران برگزار می‌شود و تا ۵ اردیبهشت ادامه خواهد داشت. در این اردو از زهرا نعمتی برای شرکت در اردو دعوت کردیم و او نیز موافقت کرد که در کنار سایر کمانداران در اردو حضور داشته باشد.

سرمربی تیم ملی پاراتیروکمان در ادامه از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور بعد از ۷ سال در اردیبهشت خبر داد و گفت: این مسابقه با این هدف برگزار می‌شود که اگر استعدادی با توانایی‌های بالا وجود داشته باشد در مسابقات قهرمانی کشور شناسایی شده و به اردوی تیم ملی دعوت کنیم. در تیم ملی به روی تمام استعدادها باز است و از تمام پتانسیل‌ها بهره خواهیم گرفت تا تیمی باکیفیت و خوبی را عازم پاریس کنیم.

او همچنین در پاسخ به این پرسش که نفرات اعزامی به پارالمپیک چه زمانی مشخص خواهند شد، خاطرنشان کرد: بعد از مسابقات جهانی چک که با حضور ۱۰ کمان‌دار خرداد عازم این رقابت‌ها می‌شویم وضعیت کمانداران در آن جا مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و سپس ورزشکاران اعزامی به پارالمپیک پاریس مشخص خواهند شد.
وزیری در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا از نظر فضای تمرینی مشکل کمانداران برطرف شده است یا خیر؟ تصریح کرد: هنوز مشکل فضای تمرینی که خاص ورزشکاران پارا باشد برطرف نشده و ما مجبوریم هر بار اردوها را در مکان‌های مختلف برگزار کنیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=117045
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.