استاندار کرمان با اشاره به کمبود هتل در استان کرمان:


زمین برای ساخت هتل نیست

فداکار با اشاره به کمبود هتل در استان کرمان گفت: دو مجموعه برای ساخت هتل پنج‌ستاره در استان کرمان پای کار هستند، اما زمین ندارند و ماه‌هاست به دنبال زمین برای آنها هستیم.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، محمدمهدی فداکار ۲۲ اردیبهشت‌ماه در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان کرمان اظهار کرد: همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان «کرمان آیدکس» به‌صورت دوسالانه توسط اتاق بازرگانی و با همکاری سایر مجموعه‌ها برگزار می‌شود و افراد ذی‌نفع در توسعه، شرکت‌ها، سرمایه‌گذاران و مدیران کشوری در پنل‌های تخصصی این همایش شرکت می‌کنند؛ لذا حضور مدیران استان در پنل‌ها ضروری است.

او با تأکید بر اینکه گذر از منابع بانکی برای تأمین مالی، فصل مهمی است و باید به‌سرعت به آن سمت برویم، تصریح کرد: ذهن ما باید ذهن توسعه‌ای شود و همایش کرمان آیدکس فرصت خوبی برای آینده مدیریت‌هاست.

فداکار با اشاره به کمبود هتل در استان کرمان گفت: دو مجموعه برای ساخت هتل پنج‌ستاره در استان کرمان پای کار هستند، اما زمین ندارند و ماه‌هاست به دنبال زمین برای آنها هستیم.

استاندار کرمان تصریح کرد: برای اینکه اقتصاد استان فعال شود، باید هتل و زیرساخت‌های حمل‌ونقل از جمله پروازهای موردنیاز را داشته باشیم.

او در ادامه سخنانش اظهار کرد: کرمان استانی معدن پایه است و اشتغال بخش خدمات در آن ضعیف است و هتل‌های بزرگ می‌توانند به افزایش اشتغال در بخش خدمات کمک کنند.

فداکار با اشاره به گزارش ارائه شده در این جلسه، خواستار رصد اعتبارات مانده در دستگاه‌های اجرایی شد و افزود: دستگاه‌ها باید علت ماندن اعتبارات را مشخص کنند.

استاندار کرمان با اشاره به ابلاغ قانون تأمین مالی تولید و زیرساخت‌ها گفت: این قانون یک قانون مترقی است و هر آنچه آرزو داشتیم برای تأمین مالی در قانون باشد در این قانون وجود دارد و ظرفیت‌های خوبی برای تأمین مالی ایجاد کرده و از ابزارهای نوین مالی نام‌برده است.

او با اشاره به جابه‌جایی مواد معدنی از جاده‌های استان کرمان تصریح کرد: بیش از ۵۰ درصد معادن کشور در کرمان قرار دارد که آسیب‌های زیادی به راه‌های استان وارد می‌کنند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=118249
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.