رفسنجان و سیرجان همچنان امیدوار به آسیا؛


رقابت بزرگ بر سر جایگاه سرخابی‌ها در کرمان

تیم‌های گل‌گهر سیرجان و مس‌رفسنجان با وجود جا ماندن از قافله مدعیان قهرمانی، با توجه شرایط استقلال و پرسپولیس همچنان شانس حضور در لیگ قهرمانان آسیا برای خودشان متصورند.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از “ورزش‌سه”، هفته‌های پایانی رقابت‌های لیگ برتر برای مس‌رفسنجان و گل‌گهر سیرجان با هدف کسب رتبه چهارم دنبال شد و ۲ تیم استان کرمان در شرایطی به هفته پایانی رسیده‌اند، که شاگردان ربیعی با ۴۶ امتیاز رتبه پنجم جدول رده‌بندی را در اختیار دارند و رتبه ششم هم با ۴۵ امتیاز به نام سرمه‌ای پوشان سیرجانی خورده است. بالاتر از آنها تراکتور توانست رتبه چهارم را با عملکردی بی‌نقص طی هفته‌های اخیر به نام خودش بزند.

با توجه به حذف استقلال از لیگ قهرمانان فصل آینده و قهرمانی این تیم در رقابت‌های فصل گذشته لیگ برتر و سومی این تیم در فصل جدید، احتمال زیادی وجود دارد که تیم چهارم لیگ برتر در فصل جاری نیز شانس کسب سهمیه آسیایی داشته باشد، اما حالا زمزمه‌های حذف پرسپولیس هم از گوشه و کنار شنیده می‌شود، تا تیم پنجم لیگ برتر هم برای خودش شانس رسیدن به سهمیه آسیایی متصور باشد.

با این وصف جدال روز آینده مس‌رفسنجان برابر پیکان در ورزشگاه انقلاب کرج و جدال مرگ و زندگی گل‌گهر مقابل صنعت نفت آبادان، بار دیگر برای ۲ تیم استان کرمان از اهمیت زیادی برخوردار شده و آنها در صورت قرار گرفتن در رتبه پنجم هم می‌توانند امیدوار به حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا باشند.
البته که باید دید ۲ باشگاه گل‌گهر و مس‌رفسنجان می‌توانند مجوز حرفه‌ای را مطابق استانداردهای کنفدراسیون فوتبال آسیا کسب کنند یا هر ۲ یا یکی از آنها استانداردهای لازم را کسب نکنند. که در این صورت رقابت فردای ۲ تیم هم بی‌اثر خواهد بود و باشگاهی می‌تواند در صورت حذف استقلال و پرسپولیس به آسیا برود، که الزامات مجوز حرفه‌ای را داشته باشد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=104407
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.