مدیرکل ثبت‌اسناد کرمان:


سازمان ثبت‌اسناد و املاک در زمینه دولت الکترونیک پیشتاز است

مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک استان کرمان در دیدار با فرماندار نرماشیر با اشاره به نقش کاهش مراجعات حضوری به ادارات در تسهیل امور و ارتقاء رضایتمندی عمومی، سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور را از پیشگامان عرصه تحول اداری برشمرد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از روابط‌عمومی اداره کل ثبت‌اسناد و املاک استان کرمان، ظهر امروز ۵ آذر ۱۴۰۲ سیدمهدی هاشمی مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک استان کرمان با فرماندار نرماشیر دیدار و در خصوص وضعیت حدنگاری اراضی و املاک شهرستان نرماشیر گفتگو و ابراز امیدواری نمود پس از تعیین تکلیف و حدنگاری اراضی شهرستان‌های جنوبی استان در قرارگاه جهادی شهید سلیمانی، سایر مناطق کمتر توسعه‌یافته از جمله شهرستان نرماشیر نیز حدنگاری گردد.

هاشمی اظهار داشت: اسناد قولنامه‌ای بستر زمین‌خواری و سوءاستفاده را فراهم نموده است و مقام معظم رهبری به‌درستی در توصیف این قولنامه‌های غیررسمی، از تعبیر دقیق منشأ فساد یاد کردند.

او افزود: حدنگاری با تثبیت مالکیت اشخاص، زمینه کاهش اختلافات ملکی و جرایم این حوزه را فراهم و نقش ویژه‌ای در امر قضازدایی ایفا می‌کند.

مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک استان کرمان بیان داشت: باتوجه‌به عقب‌ماندگی سنواتی در حوزه صدور اسناد مالکیت حدنگار مناطق جنوبی استان، بر آن شدیم با بهره‌گیری از ظرفیت تمام واحدهای ثبتی و سایر دستگاه‌های اجرایی، حدنگاری اراضی روستایی شهرستان‌های جنوبی را به‌صورت جهادی تعیین تکلیف کنیم.

او اضافه کرد: یکی از ریشه‌های فراگیرشدن پدیده شوم قاچاق در جنوب استان، عدم توسعه بخش کشاورزی است که صدور اسناد مالکیت اراضی روستایی با ایجاد زمینه اخذ تسهیلات بانکی می‌تواند به رونق تولیدات کشاورزی و در نتیجه ایجاد اشتغال و امنیت پایدار منجر شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=111520
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.