سفر وزیر صمت به کرمان

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از برگزاری نشست مشترک فعالان اقتصادی کرمان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار، نمایندگان مردم و بخش خصوصی این استان در اتاق بازرگانی کرمان به منظور رفع مشکلات اقتصادی فعالان اقتصادی استان کرمان در عصر پنجشنبه هفته جاری خبر داد.

دکتر “محمدرضا پورابراهیمی” در تشریح سفر وزیر صنعت به کرمان هدف از برگزاری این نشست مشترک را بررسی آخرین اقدامات وزارت صمت در زمینه موضوعات ملی و استانی عنوان و تصریح کرد: یکی از محورهای مهم این موضوعات بررسی آخرین اقدامات توافقات اخیر بین مجلس و دولت در زمینه وضعیت صادرات کشور است.

وی اعلام کرد: با توجه به توافقات انجام شده بین کمیسیون اقتصادی و وزارت صمت در آخرین نشست مشترک در مجلس شورای اسلامی، قرار است آخرین وضعیت اقدامات در مورد موضوعات مربوط به تسهیل و رفع محدودیت های بانک مرکزی در حوزه صادرات غیرنفتی در زمینه پیمان سپاری ارزی و محدودیت های ناشی از کارت های بازرگانی کشور در حوزه ملی و استانی مورد بررسی قرار گیرد و عملیاتی و رفع شود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این مشکلات در نشست مشترک فعالان اقتصادی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در اتاق بازرگانی این استان مورد بررسی و رفع قرار خواهد گرفت اظهار کرد: یکی از محورهای مهمی که در نشست مشترک فعالان اقتصادی و وزیر صنعت، معدن و تجارت، مطرح خواهد شد، موضوع کاهش محدودیت های ناشی از حوزه صادرات برای فعالان و بازرگانان اقتصادی است که به عبارتی کاهش محدودیت های ناشی از صادرات است.

پورابراهیمی با بیان اینکه در این نشست آخرین وضعیت صادرات غیرنفتی و اقدامات وزارت صمت بر اساس توافقات انجام شده بین وزارتخانه و کمیسیون اقتصادی مجلس مورد بررسی قرار می گیرد افزود: دومین موضوع قابل طرح در نشست مشترک فعالان اقتصادی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار، نمایندگان و بخش خصوصی، مصوبات اخیر وزارت صمت در پیگیری های انجام شده در زمینه آزادسازی معادن حبس شده در کشور است.

۴۰ درصد از ظرفیت معدنی کشور در استان کرمان قرار دارد 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۴۰ درصد از ظرفیت معدنی کشور در استان کرمان قرار دارد تصریح کرد: آخرین اقدامات در حوزه فعال شدن معادن غیرفعال این استان در این نشست مورد بررسی قرار می گیرد که بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: موضوع سوم قابل طرح در نشست مشترک فعالان اقتصادی وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار، نمایندگان و بخش خصوصی کرمان، مشکلات مربوط به رفع موانع تولید است که محوریت این امر به عهده وزارت صمت قرار دارد.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه مجموع طرح های بزرگ اقتصادی و سرمایه گذاری های بزرگ استان کرمان که دچار مشکلاتی شده اند و مشکلات آنها در زمینه وزارت صمت است که در این نشست مشترک مورد بررسی قرار می گیرد اظهار کرد: موضوع صنایع تبدیلی بخش کشاورزی نیز یکی از محورهای مهم نشست مشترک فعالان اقتصاد ی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در کرمان خواهد بود که در این نشست مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ابراز امیدواری کرد: امیدواریم در نخستین سفر وزیر صمت به کرمان شاهد اتفاقات مثبتی برای بخش بازرگانی خارجی و معدن در استان کرمان باشیم و خروجی اقدامات به ظرفیت اقتصادی کشور و این استان کمک کند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=57981
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.