جزئیات سقف بودجه تیم‌‌های لیگ برتری؛


سقف بودجه، ۳۲۵ میلیارد تومان + آپشن فراوان!

فدراسیون فوتبال برای سقف بودجه باشگاه‌های لیگ برتری در فصل آینده مبلغ مشخصی را تعیین کرده و در کنار آن آپشن‌هایی را در نظر گرفته است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از تسنیم، فدراسیون فوتبال برای فصل آینده در نظر دارد سقف بودجه مشخصی برای تیم‌های لیگ برتری و لیگ دسته اولی تعیین کند. فدراسیون این بار برخلاف سال قبل به فکر تعیین ضمانت اجرایی سفت‌ وسخت است تا این کار با چالش مواجه نشود.

در همین راستا جلسات زیادی در فدراسیون فوتبال و کارگروه نظارت بر قراردادها برگزار و در نهایت رقم ۳۲۵ میلیارد تومان به‌ عنوان سقف بودجه برای باشگاه‌های لیگ برتری در فصل آینده تعیین شد.

این دستورالعمل اکنون در اختیار هیئت‌ رئیسه فدراسیون فوتبال قرار دارد و قرار است در جلسه هیئت‌رئیسه مورد بررسی قرار بگیرد تا در صورت تأیید، اجرایی شود.

دستورالعمل سقف بودجه برای فصل آینده دارای بندهای مختلفی است که بخشی از آن به شرح زیر است:

مبلغ پایه ۳۲۵ میلیارد تومان برای هزینه‌ کرد تمام باشگاه‌های لیگ برتری در نظر گرفته شده است.

تیم قهرمان ۶۵ میلیارد تومان، تیم دوم ۵۰ میلیارد تومان، تیم سوم ۴۰ و تیم چهارم ۳۰ میلیارد تومان به مبلغ پایه سقف بودجه‌شان اضافه خواهد شد.

دستورالعمل سقف بودجه برای سه فصل آینده خواهد بود و هر سال ۳۰ درصد به مبلغ پایه اضافه می‌شود.

درآمد باشگاه از حق ترانسفر بازیکن خود عیناً به مبلغ پایه سقف بودجه باشگاه اضافه خواهد شد.

درآمد باشگاه از حضور در لیگ قهرمانان آسیا و پاداش این مسابقات، عیناً به سقف بودجه باشگاه موردنظر اضافه می‌شود.

در ازای دریافت مجوز حرفه‌ای مبلغ ۳۵ میلیارد و مجوز ملی مبلغ ۱۵ میلیارد تومان به سقف بودجه باشگاه‌ها اضافه خواهد شد.

به‌این‌ترتیب سقف قرارداد تیم قهرمان فصل جاری برای فصل آینده، در صورت کسب مجوز حرفه‌ای به حداقل ۴۲۵ میلیارد تومان خواهد رسید. ضمن اینکه پاداش بردهای آسیایی و حق ترانسفر بازیکن نیز به این رقم اضافه خواهد شد.

بر اساس این گزارش؛ فدراسیون فوتبال پس از تصویب دستورالعمل پیشنهادی کارگروه نظارت بر قراردادها در هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال، تنبیهات و ضمانت اجرایی مدنظر خود را نیز به‌صورت رسمی اعلام خواهد کرد تا فصل آینده تمام باشگاه‌های لیگ برتری موظف به اجرای مفاد این دستورالعمل باشند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=118561
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.