رئیس پلیس راه شمال استان کرمان اعلام کرد


سلفیِ پدر پشت فرمان موجب جان‌باختن پسر ۱۶ ساله‌اش شد

به گفته رئیس پلیس راه شمال استان کرمان گرفتن عکس پشت فرمان توسط راننده، موجب وقوع حادثه و جان باختن فرزند نوجوانش شد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، سرهنگ علی رضایی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: عدم رعایت قوانین رانندگی از سوی برخی رانندگان مانند سلفی گرفتن پشت فرمان می‌تواند جان خود ما، فرزندان و سایر انسان‌های بی‌گناه را بگیرد و یک عمر پشیمانی به همراه آورد که متأسفانه دیده می‌شود این عمل اشتباه آن هم در سرعت‌های بالا، زیاد رخ می‌دهد.

 وی در این خصوص با اشاره به وقوع تصادفی در یکی از مناطق که منجر به از دست دادن جان فرزند نوجوان یک خانواده شد، گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته پس از وقوع تصادف و گفت‌وگو با راننده خودرو، دریافتیم علت اصلی منحرف شدن از جاده و در نهایت واژگونی خودرو، سلفی گرفتن راننده بوده که منجر به از دست دادن جان فرزند ۱۶ ساله‌اش شده است.

 سرهنگ رضایی با تأکید بر عدم انجام هرگونه عمل منجر به حواس پرتی هنگام رانندگی ادامه داد: واقعاً باید به این نکته فکر کنیم گرفتن یک تصویر در حال رانندگی چقدر مهم است که به واسطه آن جان عزیزی از خانواده را از دست بدهیم و آیا گرفتن عکس این قدر ارزش دارد که فراموش کنیم در حال رانندگی هستیم؟

 رئیس پلیس راه شمال استان کرمان در خصوص برخی پیامدهای ناشی از وقوع تصادفات که خانواده‌ها را به شدت درگیر و متأثر می‌کند، افزود: متأسفانه وقوع تصادفات بعضاً فوتی یا حوادثی که معلولیت رانندگی به همراه داشته، باعث افسردگی پدر و مادر و حتی در بعضی موارد منجر به جدایی زوجین از همدیگر نیز شده، چراکه برخی والدین حادثه دیده هرگز نتوانسته‌اند کوتاهی طرف مقابل منجر به وقوع حادثه برای پاره تن خود را ببخشند و یا آن را فراموش کنند. از این رو یک بار دیگر از همگان می‌خواهیم به قوانین راهنمایی و رانندگی عمل و برای حفظ جان خود، فرزندان و سایر افراد، حتماً و حتماً هنگام رانندگی، فقط رانندگی کنند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=106778
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.