شلوغی جاده‌ها قبل از شروع ممنوعیت|کرمان در جمع ۱۰ استان پر تردد کشور

آمار سفرهای مردم دو روز قبل از ممنوعیت نشان می‌دهد تردد‌ها بیشتر از هفته قبل شده و مردم قبل از آغاز شدن ممنوعیت جاده‌ها را پر کردند؛ حدود نیمی از این خودروها متعلق به استان‌های تهران و البرز بوده و کرمان با بیش از ۱۰۰ هزار تردد بین ۱۰ استان پر ترافیک کشور قرار دارد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، بر اساس جدیدترین گزارش مرکز مدیریت راه های کشور از تحلیل وضعیت تردد وسایل نقلیه مختلف در بازه زمانی ۲۳ تا ۲۴ مرداد ماه، متوسط تردد روزانه بین استانی یک میلیون و ۶۵۱ هزار و ۷۱۶ وسیله نقلیه بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷ درصد کاهش یافت اما در قیاس با متوسط تردد مرداد ماه یک درصد افزایش داشته است.

این در حالی است که در ابتدای هفته ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد که از ساعت ۱۲ ظهر یکشنبه ۲۴ مرداد ماه تا صبح شنبه دو هفته آینده (پنجم شهریور ماه) ممنوعیت تردد سراسری و بین استانی اعمال می‌شود و از سوی دیگر نیز تعطیلی همه ادارات را از دیروز (دوشنبه ۲۵ مرداد ماه) تا شنبه هفته آینده ۳۰ مرداد ماه اعلام کرد.

 

4592319

سه میلیون و ۳۸۶ هزار وسیله نقلیه شخصی به سفر رفتند

البته روز اعمال ممنوعیت‌های تردد (یکشنبه ۲۴ مرداد ماه) که از ساعت ۱۲ ظهر آغاز شد، یک میلیون و ۶۶۵ هزار و ۲۴۵ وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی کشور تردد کرد که این آمار در شرایطی که از ظهر آن روز ممنوعیت آغاز شده است، عدد بالایی را نشان می‌دهد و حاصل اجرای نادرست این پروتکل و مصوبه ستاد ملی مقابله با کروناست. در حالی که اگر قرار بود به درستی این ممنوعیت اجرا شود باید این آمار به کمتر از یک میلیون خودرو می‌رسید.

از سوی دیگر این آمار در حالی رقم خورد که تعداد خودروهای غیر بومی در محورهای مواصلاتی کشور تنها در دو روز حدود سه میلیون و ۳۸۶ هزار وسیله نقلیه شخصی در جاده‌های کشور مشاهده شده که این در مقایسه با هفته گذشته که هشت میلیون و ۶۳۰ هزار پلاک یکتا در هفت روز ثبت شد افزایش چشمگیری را نشان می‌دهد.

4592320

حدود نیمی از این خودروها متعلق به استان‌های تهران و البرز با حدود ۸۰۰ هزار وسیله نقلیه  بوده و پس از آن، خودرو استان‌های فارس، مازندران، خراسان رضوی و اصفهان در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

طبق این آمار استان کرمان با بیش از ۱۰۰ هزار تردد بین ۱۰ استان پر ترافیک کشور قرار دارد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=75143
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.