صدور کارت الکترونیکی برای راهنمایان گردشگری در استان کرمان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: از این پس راهنمایان گردشگری استان کرمان می‌توانند برای تسهیل روند صدور و تمدید کارت‌های خود به سامانه جامع راهنمایان گردشگری به آدرس WWW.Ta.ichto.ir مراجعه کنند.

به گزارش ایرنا فریدون فعالی با اشاره به اینکه فعالیت‌ راهنمایان گردشگری فاقد مجوز در سایت‌های تاریخی استان‌ کرمان ممنوع است، افزود: تمام راهنمایان گردشگری می‌توانند با ارائه کارت های فعالیت صادر شده از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به راهنمایی گردشگران در اماکن تاریخی و گردشگری بپردازند که در غیر این صورت از فعالیت آنها در اماکن و سایت‌های تحت پوشش جلوگیری می‌شود.

فعالی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۴۰ راهنمای گردشگری در استان کرمان مجوز فعالیت دارند تصریح کرد: اغلب راهنمایان گردشگری استان کرمان در زمینه‌های تاریخی، گردشگری و طبیعت‌گردی فعال هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با تاکید بر لزوم آموزش مستمر راهنمایان گردشگری استان کرمان خاطرنشان کرد: خوشبختانه با همکاری انجمن راهنمایان گردشگری استان کرمان کارگاه‌های مختلف آموزشی ویژه راهنمایان گردشگری در ایام مختلف سال برگزار می‌شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=38238

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.