فرمانده سپاه کرمان: همه اعضای ستاد با مسیر تشییع موافق بودند | تمام تصمیمات به اطلاع شورای تامین می‌رسید

فرمانده سپاه ثارالله کرمان با بیان اینکه تمام برنامه‌ریزی‌ها و تصمیمات در مراسم تشییع شهید سپهبد قاسم سلیمانی طبق نظر همه اعضا ستاد برگزاری مراسم تشییع و شورای تامین گرفته شده بود، گفت: طبق یک اجماع همه اعضا به این نتیجه رسیدیم که مسیر آزادی تا میدان شهدا مناسب ترین مسیر است.

از روزهای ابتدایی پس از حادثه جان باختن تعدادی از هم‌وطنان در مراسم تشییع شهید سپهبد قاسم سلیمانی در کرمان، واکنش‌ها به این موضوع آغاز شد. علی مطهری، نماینده مجلس در این‌باره گفته بود:

ما اطلاع دقیق داریم؛ در اتفاق‌های کرمان که پنج نفر در جلسه شورای تامین اعتراض کردند اگر جمعیت به این نقطه مشخص برسد تلفات خواهیم داشت چون عرض خیابان کم است اما چند نفر دیگر قبول نکرده‌اند و گفته‌اند ما اصرار داریم جمعیت را نشان بدهیم و باید شلوغی جمعیت چشم‌گیر باشد.

غلامعلی ابوحمزه، فرمانده سپاه ثارالله کرمان در جمع فعالین فرهنگی کرمان در رابطه با برنامه ریزی های انجام شده توسط کمیته های چندگانه ستاد برگزاری مراسم تشییع و تدفین شهدای مقاومت سپهبد شهید قاسم سلیمانی و سردار شهید حسین پور جعفری گفت: همه کمیته ها عاشقانه برای خدمت رسانی در مراسم تشییع و تدفین سپهبد شهید قاسم سلیمانی و سردار شهید حسین پور جعفری ورود پیدا کردند.

وی توضیح داد: ستاد عتبات عالیات به تنهایی ۱۰۰ موکب را در این چند روز بر پا کرد.

ابوحمزه بیان کرد: اگر قصوری است می پذیریم اما همه باید منصفانه ببینند و بسنجند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان عنوان کرد: در همه جلسات از محمد صادق بصیری معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خواسته می شد تا جمع بندی و اعلام نظر کند.

وی با بیان این که همه موضوعات ستاد به اطلاع شورای تامین استان رسانده می شد، تشریح کرد: در همه جلسات چند نکته از جمله زمان تشییع و سقف جمعیت در روز مراسم مجهول بود، حتی نگران بودیم که پیکر مطهر شهدای مقاومت به کرمان نرسد.

طبق اجماع همه اعضا بهترین مسیر میدان آزادی تا میدان شهدا برگزیده شد

ابوحمزه با بیان این که کلیه مسائل هر روز تلفنی به اطلاع امام جمعه و استاندار می رسید، افزود: از آن جا که می دانستیم سقف جمعیت بسیار خواهد بود طبق یک اجماع همه اعضا به این نتیجه رسیدیم که مسیر آزادی تا میدان شهدا مناسب ترین مسیر است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان توضیح داد: پیش بینی همه چیز در روز مراسم تشییع و تدفین سپهبد شهید قاسم سلیمانی شده بود از جمله آن که برای ۸ کیلومتر نیرو در نظر گرفته شده بود و حتی سردار مطهری به عنوان مسئول امنیت مراسم انتخاب شده بود.

وی با بیان این که روز جمعه بعد از شنیدن خبر شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی ساعت ۸ تا ۱۰صبح در ستاد جلسه برگزار و بعد از آن جلسه ای با حضور امام جمعه و اعضاء شورای تامین تشکیل شد، بیان کرد: در این جلسه حاضرین مصوب کردند تا فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان مسئولیت ستاد برگزاری تشییع در کرمان را به عهده گیرد.

ابوحمزه توضیح داد: من این شرط را  گذاشتم که اگر همگی با وحدت و انسجام انجام وظیفه کنند، مسئولیت را خواهم پذیرفت.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان عنوان کرد: جلسات هر روز برگزار می شد اما کار ستاد تنها هدایت، حمایت و نظارت بود.

وی تاکید کرد: سه نفر از مسئولین از جمله محمد صادق بصیری معاون سیاسی امنیتی استانداری، حمید شمس الدینی مدیر کل امنیتی نیروی انتظامی و محمدرضا وفایی مدیرکل دفتر سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمان  در این جلسات حضور داشتند.

وی در خصوص لغو شدن مصاحبه مطبوعاتی صبح سه شنبه  تشریح کرد: به سه دلیل این مصاحبه مطبوعاتی لغو شد از جمله  سفر وزیر اطلاعات به کرمان، جلسه شورای تامین در ساعت ۱۰ صبح و مراسم هفتم شهیدان مقاومت که موجب درگیری کاری همه کمیته ها در این رابطه بود.

بنیاد شهید در حال پیگیری است تا کشته شده های مراسم تشییع شهید اعلام شوند

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران کرمان در تلاش است تا کشته شده های مراسم تشییع و تدفین سپهبد شهید قاسم سلیمانی را شهید اعلام کند.

تا کنون ۲۰ میلیون تومان از طرف سپاه استان برای مراسم تشییع جانباختگان پرداخت شده است

ابوحمزه با بیان این که تا کنون ۲۰ میلیون تومان از طرف سپاه استان برای مراسم تشییع جانباختگان در اختیار خانواده های آنان قرار گرفته است، بیان کرد: ستاد دیه استان نیز در حال پیگیری است تا هر چه زودتر دیه کشته شدگان این حادثه به خانواده هایشان پرداخت شود.

وی اضافه کرد: به همه خانواده هایی که عزیزانشان را در مراسم تشییع و تدفین سپهبد شهید قاسم سلیمانی از دست دادند و همچنین خانواده های کرمانی در حادثه هواپیمایی اوکراین سرکشی شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=40422
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.